Ewa (anonim, 83.21.140.)
około miesiąca temu, Gdańsk

Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę jeśli regularnie przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne?

Czy jak brałam tabletki antykoncepcyjne regularnie,nie zapominałam i od pierwszego dnia miesiączki to jest możliwość zajścia w ciąże ? Ponieważ nie pojawiło się krwawienie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli pierwsze w życiu to tym bardziej trzeba być cierpliwym - tak jak napisałam, przez pierwsze 3 miesiące stosowania, organizm "przyzwyczaja się" do tego, że dostarczane mu są hormony w postaci tabletek, zanim wszystko się ureguluje, musi minąć trochę czasu.

W razie obaw przed ciążą można (mimo stosowania tabletek) przez pierwsze kilka miesięcy zabezpieczać się dodatkowo, np. stosując prezerwatywy. Będzie Pani spokojniejsza.

Ewa (anonim, 83.21.140.)
około miesiąca temu

Tabletki to Diane-35
Zaczęłam brać je od 27 sierpnia tego roku są to moje pierwsze tabletki w życiu

Przede wszystkim dobrze byłoby uzupełnić pytanie o nazwę stosowanych tabletek oraz o okres czasu przez jaki stosuje Pani tabletki.

Nie ma reguły, że krwawienie z odstawienia wystąpi zawsze podczas stosowania antykoncepcji doustnej. Jest to niepewne zwłaszcza przez pierwsze 3 miesiące stosowania hormonów - organizm przyzwyczaja się wówczas do stosowanych leków.
Ponadto, krwawienie z odstawienia często objawia się w postaci skąpego plamienia już podczas stosowania tabletek aktywnych z kolejnego blistra. Jego brak nie jest zatem równoznaczny z zajściem w ciążę, zwłaszcza jeśli (tak jak Pani pisze) - tabletki stosowane były regularnie i bez pomijania żadnej z nich.

Należy jednak pamiętać, że żadna metoda antykoncepcji nie zapewnia 100% ochrony przed ciążą. Oczywiście - w przypadku antykoncepcji hormonalnej, ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe, ale zawsze jakieś jest.

W Pani przypadku radziłabym poczekać na rozwój sytuacji, wykonać test ciążowy, a jeśli mimo wszystko nadal będzie się Pani niepokoić - dobrze byłoby udać się do ginekologa.

Podsyłam artykuł o tym jaki test ciążowy wybrać, oraz jak i kiedy go wykonać - będzie Pani spokojniejsza:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic