Andi
około 7 miesięcy temu, Kraków

Jaką przerwę zastosować między lekami Wellbutrin XR a Brintellix? Jak "zejść" z dawki leku Wellbutrix XR?

Po odstawieniu leku Wellbutrin 150mg według ulotki teoretycznie nie powinno być objawów niepożądanych... Jednak chciałabym się zapytać czy przy przejściu z leku Wellbutrin na Brintellix 10mg powinno się zrobić jakąś przerwę? A jeśli tak to jak długą?
Czy jest możliwość zmniejszania stopniowo dawki Wellbutrin 150mg? Na ulotce jest zaznaczone, by leku nie dzielić, ponieważ może to wpłynąć na zbyt szybkie wchłanianie substancji czynnej.

Dziękuję za pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Kk (anonim, 37.47.151.)
około 6 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: zawiera wulgaryzmy.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Odnośnie wykonywania przerwy i jej długości - pytanie należy skierować do lekarza, bowiem oba leki wydawane są z jego przepisu, a sposób wdrażania leczenia jest indywidualnie dobierany do pacjenta, zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem psychiatry.

Tak, to prawda. Wellbutrin XR to tabletki o przedłużonym uwalnianiu, których nie należy dzielić, ponieważ taka praktyka mogłaby wpłynąć na unieczynnienie substancji czynnej. Jeśli lekarz będzie chciał "zejść" z dawki, może zaproponować pacjentowi zastosowanie dłuższych odstępów czasowych między kolejnymi podaniami leku.