Anna (anonim, 151.19.181.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas wykonywania testu na koronawirusa mogło dojść do uszkodzeń ciała skutkujących bólem głowy?

Moja córka po teście na corona wirusa cierpi na ból głowy. Czy możliwe że uszkodzone zostało coś?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Medyk (anonim, 79.184.200.)
około 27 dni temu

Jest możliwość dostarczania leków za pośrednictwem kości, płytki sitowej. Płytka sitkowa jest częścią nosa i czaszki. Znajduje się w górnej części jamy nosowej. Przypomina sitko jej 50% powierzchni to dziurki, przez które przechodzą nerwy węchowe. Za jej pośrednictwem można podawać leki dostarczając je bezpośrednio do ośrodkowego układu nerwowego, omijając selektywność bariery krew-mózg, która ogranicza przepuszczalność do tkanki mózgowej.

Niestety żaden lekarz państwu tego nie powie. Bo wiedzą jedynie tyle ile ich sponsorzy pozwalają im wiedzieć. Często to nie ich wina.

Nie powie też tego, że w USA i Wielkiej Brytanii, po przebadaniu testów na cv19 wykryli, że są one zainfekowane.

Niczego nie sugeruję, ale dużo osób z badanych skarży się na notoryczne migreny, podenerwowanie, trudności z zaśnięciem i mroczki w oku…

Agnieszka (anonim, 89.246.121.)
około 27 dni temu

Chetnie dodała bym zdjęcie(niestety nie ma tutaj takiej mozliwosci) kartki którą podpisujemy w pracy na przymusowy test covid i o ryzyku jakie może wystąpić po teście na covid, są to między innymi uszkodzenia nerwów, więc po co wmawiać że są całkowicie bezpieczne ?

Bob (anonim, 5.184.102.)
około miesiąca temu

Po teście na covid silny ból głowy w okolicy oka, tam gdzie ten patyczek był wkłądany. Ból utrzymuje sie juz kilka dni

Weronika (anonim, 77.253.126.)
około miesiąca temu

Robiono i wczoraj test na covid, Pani wlozyla z duza sila ten patyczek bardzo gleboko, poleciala mi krew z nosa na probce tez znajdowala sie krew, po przyjsciu do samochodu wysmarkalam nos i poleciala krew + male skrzepy, do tej pory boli mnie glowa po prawej stronie i okolice oka... czy to normalne?

Mon (anonim, 31.183.226.)
około miesiąca temu

Robiłąm test na covid PCR płatny. Wykonano mi go z nosa. z Lewej dziurki. Od razu po wyjęciu jeszcze przy laborantce zaczął mnie bolec środek głowy punkt pomiędzy oczami. Do dzisiaj miałam już reakcje z tzw. przewiania pomimo temperatury 15 stopni i lekkiego wiatru w parku. Zakładając od razu kaptur ból ustępuje.Nie chorowałąm na zatoki, migreny ani inne choroby od 15 lat . Ból glowy który wystąpił następnego dnia po teście wystęuje codziennie, w różnych okresach dnia. Głowa nie boli mnie gdy wyprostuję kręgosłup na macie, lub wstanę od biurka w pracy. Ból nie wystpęuje kilka godzin a gdy się pojawia jest dziwny. Nie przypomina bólu z infekcji zatok ale jest pulsujący. W pracy może mnie głowa nie boleć długi czas a potem muszę wstać i ból ustępuje. JAkie struktury w budowie zatok przynosowych narusza test PCR? Z jakiego miejsca jest pobierany wymaz i co można wtedy uszkodzić z systemu nerwowego, tkani nosowej lub ścian z tkanki ?

Do @KG: Nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu, czy opisane objawy mogą mieć związek z wykonywanymi testami, ale nie wydaje się normalnym, aby odczuwał Pan tak rozliczne i nasilone objawy jak krwioplucie czy zaburzenia neurologiczne. Proponuję zwrócić się po poradę do lekarza.

KG (anonim, 89.79.214.)
około miesiąca temu

Pracuję w firmie za granicą, w której codziennie są wykonywane wymazy (testy na covid) po takim wymazie mam zawroty głowy, drętwieją mi ręce, jestem blady i bardzo osłabiony, chce mi się wymiotować. nieraz mam krwotok z nosa lub pluję krwią. Bardzo proszę o informację czy takie objawy po wymazach są normalne?

Do @......:
Być może dolegliwość ta nie jest związana z samym wymazem, a np. przeciążeniem kręgów szyjnych, a ból promieniuje w okolice prawej strony głowy. Nie jest natomiast możliwe, by wymaz spowodował jakiekolwiek uszkodzenia mogące prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.

....... (anonim, 62.158.214.)
około miesiąca temu

Wczoraj robiłem test na covid,(wymaz z gardła) do dzisiaj kiedy daje głowę do góry boli mnie prawa strona głowy. Czy to normalne? Dodam że za pierwszym razem też miałem wymaz z gardła i takich boli nie miałem.

W takiej sytuacji jeśli ból nie ustępuje zastosować można środki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty, np.
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwbolowe

Anulcia61 (anonim, 212.224.235.)
około 2 miesięcy temu

Miałam robiony test dziś po 12, obecnie jest 16 boli mnie pół głowy wraz z okiem, co robić?? kiedy miałam robiony test innym razem czegoś takiego nie było

Do @Adam: W poniższym dokumencie można zapoznać się z zasadami pobierania materiału do badań:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/zasady-pobierania-i-transportu-materialu-do-badan-metodami-molekularnymi

Adam (anonim, 185.229.125.)
około 2 miesięcy temu

Tak mam to samo. Po 5 dniach świdrowanie wysoko w nosie . Po następnych 3 tygodniach bóle głowy trwające od kilku miesięcy mimo pozorowanych przez lekarzy prób leczenia. Głowa jest jakby przewiana, przeziębiona. Takie wrażenie jakbym wyszedł z mokrą głową na mróz. Czy sa to podobne objawy? W czym w zwiazku z tym zanurzony jest patyk z wacikiem?

Jest to w mojej ocenie mało prawdopodobne. Jeśli bóle głowy są uporczywe i nie ustępują, to proponuję skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

https://www.gdziepolek.pl/blog/test-na-koronawirusa-kto-gdzie-i-jak-moze-go-wykonac
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/testy-na-koronawirusa-sars-cov-2