Pacjentka (anonim, 89.64.46.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Metocard, Axtil, Torasemide, Zaranta, Glucophage, Milurit, Cyclo 3 Fort i Spironol?

Czy można łączyć lek metocard i axtil z torasemidem biorę dodatkowo lek glukofage na cukrzycę 'zarantę , milurit i ostatnio lek o nazwie cyclo 3 fort i spirola
N

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Jagoda:
Nie ma przeciwwskazań do łączenia leku Metocard z suplementem Vitotal dla kobiet.

jagoda (anonim, 5.173.80.)
około miesiąca temu

a czy mozna z metocard z vitotal dla kobiet ?

Przy tak rozbudowanej terapii nie da się uniknąć ryzyka, by leki nie wchodziły we wzajemne interakcje, dlatego kluczem do uniknięcia działań niepożądanych wynikających z nakładania się działania leków, jest skrupulatne i bezwzględne informowanie każdego z lekarzy o wszystkich zażywanych lekach, także tych bez recepty.

Wspomniane przez Panią leki (Metocard, Axtil, Torasemid, Glucophage, Zaranta, Cycylo 3 Fort i Spironol) wchodzą we wzajemne interakcje. Tylko Zaranta oraz Cyclo 3 Fort nie koliduje z innymi lekami. Wymienione leki można przyjmować więc bezpiecznie razem tylko wtedy, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń.

Jeśli nie poinformowała Pani któregokolwiek z lekarzy o innych przyjmowanych lekach, przepisanych przez innego specjalistę należy niezwłocznie to zrobić, bowiem efekty działania kilku leków są podobne i mogą prowadzić, np. do znacznego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi skutkującego omdleniem czy zawrotami głowy, obniżenia poziomu glukozy przy jednoczesnym braku możliwości zauważenia tego zjawiska, nadmiernego wzrostu stężenia potasu we krwi, w szczególności, jeśli choruje Pani na cukrzycę, zmiany stężeń kwasu mlekowego we krwi, a nawet niewydolności nerek.

Jeśli lekarz będzie miał informacje, jakie leki Pani stosuje, uda się dobrać tak terapię, aby tych działań uniknąć lub zmniejszyć ich ryzyko. Bardzo proszę ściśle stosować się do zaleceń lekarza i przestrzegać przepisanej kolejności stosowania leków, a w pierwszej kolejności poinformować lekarzy o każdym zażywanym leku.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow