Braniborek (anonim, 194.88.225.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować Mensil po udarze oraz przyjmując leki Diovan i Roswera?

Czy można wspomóc się lekiem Mensil jeśli przeszło się udar niedokwienny mózgu oraz przyjmuje Diovan 80 mg (pół tabletki dziennie oraz Roswere 30 mg (jedna tabletka dziennie).

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 8 miesięcy temu

Najbezpieczniejsze do zastosowania krótkotrwałego i w małych dawkach będą preparaty zawierające wyciąg z korzenia Maca np. A-Z Medica Maca. Poniżej zamieszczam link umożliwiający sprawdzenie dostępności preparatu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/45593/a-z-medica-maca-kapsulki/apteki/w-szczecinie

W celu wspomagania potencji na rynku bez recepty oprócz preparatów z sildenafilem (jak np. Mensil, Maxon) dostępne są suplementy diety. Dostępne suplementy diety mają za zadanie pomóc osiągnąć i utrzymać stan podniecenia seksualnego. Te preparaty to m.in. Braveran, Erekton Fast czy Doppelherz Aktiv Men Lider. Zawierają takie składniki jak L-arginina, wyciąg z korzenia Maca, wyciąg z korzenia żeń-szenia.

Wyciąg z korzenia żeń-szenia podwyższa ciśnienie krwi oraz zmniejsza działanie leków obniżających ciśnienie. L-arginina nie powinna być stosowana m.in. u osób z wysokim nadciśnieniem tętniczym.
Wyciąg z korzenia maca nie wykazuje interakcji ze stosowanymi przez Pana lekami. Stosowany jest w celu poprawy wydolności fizycznej organizmu. Jednakże stosowanie długotrwałe i w dużych ilościach może prowadzić do obniżenia libido.

Większość suplementów dostępnych na rynku to preparaty złożone, zawierające co najmniej dwa z wymienionych wyżej składników.

Zachęcam do konsultacji lekarskiej. Być może zaburzenia potencji wynikają również z innych dotychczas niezdiagnozowanych u Pana jednostek chorobowych.
Przesyłam link do materiału, który może Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks

Braniborek
około 8 miesięcy temu

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia. Czyli rozumiem , że nie powinienem przyjmować Mensilu. Czy jest jakiś inny lek na potencję stosowny i bezpieczny do mojego stanu ?

W piśmiennictwie dostępna jest informacja o możliwości nasilania toksyczności rosuwastatyny w wyniku kompetycyjnego hamowania receptorów tlenku azotu i cyklicznego GMP przez sildanafil. Doniesienie ma charakter incydentalny - odnotowano przypadek rabdomiolizy u 66-letniego pacjenta, wiązany z równoległym stosowaniem syldenafilu i rosuwastatyny:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20818298/
Mimo wszystko warto zwracać uwagę na ewentualne osłabienie, tkliwość lub bóle mięśni. Rabdomioliza to bardzo rzadkie, ale potencjalnie groźne działanie niepożądane rosuwastatyny.

Nie należy natomiast przerywać przyjmowania stale stosowanych leków, które mają Panu zapewnić bezpieczeństwo kardiologiczne (kontrola cholesterolu ma na celu zapobieganie miażdżycy naczyń) w celu zastosowania leku Mensil.

Braniborek (anonim, 194.88.225.)
około 8 miesięcy temu

Udar był 4 lata temu i nie pozostawił po sobie żadnych śladów natomiast Diovan był przepisany przy okazji pobytu w szpitalu z uwagi na podwyższone ciśnienie. Biorę tylko pół tabletki dziennie. Natomiast nie bardzo rozumiem co może się wydarzyć łącząc Mensil z lekiem Roswera na cholesterol. Na co trzeba uważać i jak zachować ostrożność. Biorę jedną tabletkę wieczorem. Może można zrobić krótką przerwę w przyjmowaniu Roswery np. dwa dni przed planowanym przyjęciem Mensilu.

Stosowanie preparatów takich jak Mensil (zawierających sildenafil, stosowany w zaburzeniach erekcji) może być przeciwwskazane w niektórych przypadkach chorób kardiologicznych (chorób serca). Stosowane przez Pana leki wskazują, że ten przypadek może dotyczyć Pana. W takich przypadkach lekarz powinien ocenić, czy stan serca pozwala na dodatkowy wysiłek, jaki wiąże się z aktywnością seksualną. Po niedawno przebytym udarze, stosowanie leku Mensil jest przeciwwskazane.

Jeśli chodzi o leki, to łączne stosowanie leków Mensil i Diovan może prowadzić do nasilenia działania obniżającego ciśnienie, chociaż uważa się, że w większości przypadków tolerancja jest dobra. W piśmiennictwie można także znaleźć informację o możliwym nasileniu przez sildanafil (składnik aktywny Mensil) działań niepożądanych rosuwastatyny (składnik aktywny leku Roswera). Ta interakcja nie musi stanowić bezwzględnego przeciwwskazania, natomiast należy zachować ostrożność.

Załączam informacje o leku Mensil oraz nasz artykuł na temat preparatów na potencję:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95430/mensil-tabletki-do-rozgryzania-i-zucia/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95430/mensil-tabletki-do-rozgryzania-i-zucia/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-potencje