Asia (anonim, 176.103.171.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Jak przechowywać probiotyki, o czym mówiono w telewizji w lipcu w sprawie masek oraz czy domowy test na Helicobacter pylori mógł nie dać prawidłowego wyniku?

Czy jeśli nie trzeba przechowywać w lodówce probiotyku, to czy można i czy lepiej włożyć ? Mam taką wolną półkę panuje tam temp 0'C.
Do końca terminu ile bakterii przeżywa?W normalnym przechowywaniu.
Osłonka normal/Sanprobi super formula/Lab no1 probiotic.Tych używamy.

oglądałam w lipcu telewizję i usłyszałam że teraz są zalecenia żeby nosić maski z dwu warstwowej ochrony bo to one chronią nas przed wirusem
o 90 % .Jakie to warstwy? Bawełna chyba i?

Jeśli robiłam w domu test z krwi na helicobakter i wyszedł minimalnie różowa/czerwona kreska to mogę być na prawdę zarażona?
Z kału nic nie było widać kreski.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W lodówce przechowujemy te produkty, które mają wyraźną informację, że potrzebują temperatury 2-8 stopni Celsjusza (taki jest wymagany zakres temperatur, jeśli producent zaleca przechowywanie "w lodówce").

Wolna półka o której Pani mówi nie zapewnia warunków do przechowywania leków, w sytuacji, gdyby miała Pani jednak w domu jakieś produkty lecznicze wymagające chłodu. Temperatura tam jest za niska:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-przechowywac-leki

Załączam wątek z dodatkowymi opiniami na temat przechowywania w lodówce produktów, dla których dedykowana jest temperatura pokojowa (15-25 stopni Celsjusza):
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/1613/clexane-jak-przechowywac-clexane-w-upalne-dni

W przypadku leków przyjmuje się, że w okresie ważności zachowują one co najmniej 90% swojej pierwotnej aktywności farmakologicznej lub zawartości substancji czynnej. W jednym z nowszych opracowań można natknąć się na informację, iże deklarowana zawartość substancji leczniczej nie powinna różnić się więcej niż 5%, aby uznać, że produkt leczniczy zachowuje warunki trwałości. Generalnie lek powinien zachować do wskazanego na opakowaniu terminu pełnię swoich właściwości pod względem skuteczności i bezpieczeństwa. Natomiast warto zwrócić uwagę, że wymienione przez Panią produkty to suplementy diety, żywność. Zasadniczo jednak liczebność żywych szczepów bakterii nie powinna ulec zmianie przez cały okres ważności produktu. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe

Niestety nie wiem, co konkretnie zalecano w telewizji w lipcu. W przypadku maski dwuwarstwowej mogło chodzić o warstwę bawełny i flizeliny.

Test do domowego użytku z krwi (bo jak rozumiem taki Pani wykonała) ma załączoną instrukcję wraz ze wskazówkami jak wykonać badanie, po jakim czasie i jak interpretować wynik. Podane powinny być także takie parametry jak czułość czy swoistość, pozwalające ocenić, na ile dokładny jest test. Trudno mi powiedzieć, z czego może wynikać "wynik wątpliwy". Warto zwrócić uwagę, że przy tego typu testach w celu postawienia ostatecznej diagnozy i tak należy zwrócić się do lekarza.

Zakażenie Helicobacter pylori jest bardzo powszechne. Uważa się, że nawet 70–80% dorosłych może mieć tę bakterię w żołądku. Jednak tylko niewielka część choruje z tego powodu. Jeśli są jakieś przesłanki (np. dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego) świadczące o tym, że warto zbadać się na obecność Helicobacter pylori, to można wykonać dosyć proste badania laboratoryjne, takie jak oznaczenie poziomu przeciwciał IgG specyficznych dla Helicobacter pylori w surowicy, test oddechowy lub badanie kału w celu oznaczenia antygenów Helicobacter pylori. Doradzić w tym zakresie a następnie zinterpretować wyniki może lekarz rodzinny. Jeśli będzie taka potrzeba - skieruje Panią do gastrologa.