Gosia (anonim, 94.254.172.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli po przyjęciu leków Telfexo i Hydroxyzinum nasiliła mi się wysypka, pokrzywka i świąd?

Witam od 2 dni biorę Telfexo 180 mg 2 razy dziennie i nasilily mi się znacznie wysyp pokrzywki i swędzenie dodatkowo z lekiem przyjmuje lęk xydroxyzinum czy ta reakcja mize być od leków? Co mam dajej robić?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziekujemy za podzielenie się tą informacją.

ela (anonim, 79.163.236.)
około 7 miesięcy temu

Przyjmowałam przez rok telfexo i przez rok byłam wysypana pokrzywką.Po konsultacji i odstawienie leku pokrzywka zniknęla.Trwało to kilka tyg.Musiałam w tym czasie brać na noc jedna tabl. hydroxyzyny.Obecnie od kilku mcy przyjmuje clatre i zyję spokojnie bez ataków alergii.

Dr.quin (anonim, 37.47.218.)
około 7 miesięcy temu

Telfexo 180mg/24h. Odstawić hydroyzyne. Wszystko wróci do normy.

Oba leki - Telfexo i Hydroxyzinum, mogą powodować wysypkę, pokrzywkę oraz swędzenie. Ciężko więc określić, który z nich jest odpowiedzialny za to działanie, być może oba.

W tej sytuacji proszę skontaktować się, np. telefonicznie z lekarzem i zapytać, jak postąpić - czy odstawić lek, zmodyfikować dawkowanie lub zmienić terapię.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane