Ruda (anonim, 93.159.184.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę przyjmować Egzystę tylko wieczorem, jeśli po zażyciu rano i wieczorem mam zawroty głowy?

Zaczęłam brać lek Egzysta 75mg. Po jego zażyciu rano mam zawroty głowy i nie mogę normalnie funkcjonować. P. Doktor zaleciła go brać rano i wieczorem. Mam pytanie.... Czy mogę go brać tylko wieczorem?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Pierwsze efekty działania terapeutycznego leków zawierających pregabalinę - substancję czynną leku Egzysta - pojawiają się zwykle po 3-4 tygodniach regularnego stosowania.

Niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą się nasilać na początku terapii ale mogą pojawiać się także inne, wymienione przez Panią objawy, jak zawroty głowy.

Proszę nie zmieniać samodzielnie dawkowanie leku, lecz skonsultować się z lekarzem, który ewentualnie może, jeśli będzie to wskazane, zmodyfikować terapię. W wybranych przypadkach psychiatra może na początku leczenia dołączyć leki uspokajające i nasenne, jeśli istnieje szansa, że zmniejszą one odczuwane przez pacjenta działania niepożądane.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Zalecam informacje, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaburzenia-lekowe-nerwica
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Ruda (anonim, 93.159.184.)
około 9 miesięcy temu

Od wczoraj. A rano muszę normalnie funkcjonować bo jestem opiekunką dziecka

Ile czasu przyjmuje Pani lek?