Arturito (anonim, 83.19.93.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli leki nie pomagają mi na nerwicę?

Witam, od marca zdiagnozowano u mnie nerwice mialem bardzo duzo objawów psychosomatycznych. Poczatkowo bralem pramolan 3 x dziennie. Było lepiej. Po jego odtsawieniu choroba nawróciła ze zdwojoną siłą. Od 9 czerwcva biore Dutilox 60 mg i tritico 50-100 mg. Po 3 tygodniach też było trochę lepiej. Niuestety od 11 lipca znów wszytsko nawróciło. Chodze na psychoterapię. Czy któs potrafi mi coś doradzić? nie mogę normalnie funcjonować wciąż podchodzi mi na wymioty czuję ogromny niepokój od srodka drżą mi zęby. Najgorzej jest po przebudzeniu gdzieś do godz. 16:00. Wieczorem trochę lepiej. Na nic nie mam ochoty do wszystkiego się zmuszam. Proszę o pomoc.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Arturito (anonim, 89.229.128.)
około 9 miesięcy temu

Dziękuję za podpowiedź. Mam 37 lat. Miałem dużo.badan. na tarczyca też i wyniki ok. Miałem nawet tomograf komp pod.katem udaru. Różne badania serc a echo i wielokrotnie ekg. Za każdym razem ok. Kasy nie co.mam to nadciśnienie na które biorę leki. Teraz jak mam ogrom objawów o których pisałem ciśnienie też jest wyższe. Leki nam nadciśnienie w ciągu miesiąca zmieniali mi 4 razy i za każdym razem nie pomagały. Więc wrócili do tego co brałem wcześniej. Jak miałem lepsze samopoczucie to i ciśnienie było lepsze. Myślę że to jest powiązane z moja nerwica
Pozdrawiam

Do @Marzena: dziękujemy za podzielenie się swoją historią. Chciałam jednak zauważyć, że żaden z leków stosowanych przez autora wątku nie posiada właściwości uzależniających.

Zdrowy tryb życia oraz dbałość o profilaktykę są bardzo ważne. W Pani indywidualnym przypadku okazało się, że choruje tarczyca oraz że występują duże niedobory pokarmowe. W takich sytuacjach rzeczywiście rozpoczęcie leczenia choroby podstawowej oraz uzupełnienie składników witaminowych i mineralnych może być kluczowe.

Marzena (anonim, 83.31.161.)
około 9 miesięcy temu

Witam ponownie Arturito ,chciałam bym przeprosić , ponieważ pisząc zwracałam się do Ciebie jak do kobiety , powodem tego były wcześniejsze rozmowy z paniami . Natomiast cała reszta wiadomości jest niezmienna . Proszę odpisz , jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania . Pozdrawiam .

Marzena (anonim, 83.31.161.)
około 9 miesięcy temu

Witam cię serdecznie , nie napisałaś ile masz lat ,szkoda bo wiek u kobiety ma wpływ na hormony . Ja również miałam takie objawy , byłam u psychiatry ale bo kilku tabletkach hydroksyzyny stwierdziłam że czuje się nie do życia , więc zaczęłam od podstaw , zrobiłam wyniki na tarczycę cały pakiet razem z przeciwciałami , zbadałam D3 . Po odebraniu wyników lekarz powiedział że mam Hashimoto , mam również ogromną niedoczynność tarczycy i duży niedobór żelaza i Wit D3 . Miałam silne napady smutku , żalu , złości i totalnej bezradności , ból zębów ,drrzenie mięśni nocna bezsenność i nawet myśli że nie jestem totalnie nikomu potrzebna . Zaczęłam się leczyć w kierunku swoich chorób , tabletki na uspokojenie odstawiłam dosłownie po tygodniu . Teraz mam lepsze podejście do życia , dobrze się odżywiam i spokojnej śpię . Pomyśl o tym , zanim uzależnisz się o tabletek które cię tylko otumanią . Trzymam kciuki 👍

W przypadku braku odpowiedzi na zastosowane leczenie, lekarz może zdecydować o dołączeniu kolejnego leku lub o zmianie terapii. Decyzja leży po jego stronie.

Pramolan działa przeciwlękowo i uspokajająco, a także ułatwia zasypianie. Takie jest przewidywalne i oczekiwane działanie tego leku.

Załączam informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/63423/pramolan-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/63423/pramolan-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/63423/pramolan-tabletki-powlekane/ulotka

Arturito (anonim, 83.19.93.)
około 9 miesięcy temu

Witam ponownie dziś kontaktowałem się z psychiatrą zaleciła aby oprócz Dutiloxu 60 Triticoo 100 brać jeszcze 2 x pramolan. Czy tych leków nie jest za dużo? Czy nie spowodują one u mnie jakiś odwrotnych efektów?

U większości osób z depresją lub lękiem lek Dutilox zaczyna działać w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia leczenia, jednak może potrwać od 2 do 4 tygodni zanim nastąpi poprawa. Poprawa nie oznacza wyleczenia, a indywidualna reakcja na leczenie może być różna. Zapewne lekarz poinformował Pana zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem. Jeśli jednak nie jest Pan zadowolony z opieki, to oczywiście może Pan zmienić lekarza. Przy czym nie wolno na własną rękę przerywać dotychczasowego leczenia.

Arturito (anonim, 83.19.93.)
około 9 miesięcy temu

Kontaktowałem się z lekarzem mówiła że nalezy brać dalej te same leki nic nie zmieniać że to trzeba czasu ale jak czytałem że lek powinien działać już po 2-4 tygodniach tak u mnie było ale choroba nawróciła. Czy słuchać tego lekarza czy szukać innego?

W przypadku braku skuteczności leków czy też zaniku ich działania, należy skontaktować się z lekarzem, który prowadzi Pana terapię i ma informacje z dokumentacji medycznej.

Załączam dodatkowe materiały:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica