Ja (anonim, 94.254.205.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zastosować Structum, jeśli na zmianę skórną stosowałam Hydrocortisonum Oceanic?

Witam, jeżeli 3 tyg temu miałam zmiany alergiczna (nie wiem od czego) to mogę stosować lek STRUCTUM.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Przyczyn wykruszenia się chrząstki w stawie kolanowym może być wiele, jak choćby: powtarzające się urazy stawu, niewyleczone lub jedynie zaleczone urazy stawu zmieniające mechanikę jego pracy, powtarzające się przeciążenia stawu ( np. okazjonalna aktywność fizyczna bez rozgrzewki), powtarzające się mikrouszkodzenia chrząstki stawowej, otyłość, mało aktywny tryb życia lub niestabilność stawu wynikająca z uszkodzenia więzadeł/

Wśród schorzeń prowadzących do uszkodzenia chrząstki stawowej należy także wymie­nić cho­roby ukła­dowe, cho­roby tkanki łącz­nej i cho­roby meta­bo­liczne.
Zatem, aby poznać przyczynę takiego stanu konieczna jest konsultacja z lekarzem, który po wykonaniu odpowiednich badań zaleci suplementację, przyjmowanie leków lub rehabilitację.
Przesyłam również link do informacji, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci

Ja (anonim, 31.0.123.)
około 9 miesięcy temu

A jeszcze mam jedno pytanie co może być przyczyną wykruszania się chrząstki w stawie kolanowym?

Tak, może Pani stosować Structum. Po stosowaniu sterydów, do których należy hydrokortyzon - substancja czynna leku Structum może wystąpić zmiana zabarwienia skóry i jest to skutkiem ubocznym stosowania leku.

Ja (anonim, 94.254.205.)
około 9 miesięcy temu

To można stosować bez żadnych obaw?

Js (anonim, 94.254.205.)
około 9 miesięcy temu

Okolice bioder z obu stron, byłam u lekarza który przez szybę stwierdził że to uczulenie i zalecił mi masc HYDROCORTISONUM OCEANIC. Przestało swędzić ale zostały ciemne plamy na skórze

Proszę nam opisać tę zmianę alergiczną (gdzie wystąpiła, jak wyglądała) oraz napisać, czy stosowała Pani jakieś leki i jak długo.