Axia Conti (anonim, 37.109.33.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy śluz podbarwiony krwią można uznać za miesiączkę i przyjąć wtedy pierwszą tabletkę Axia?

Witam pierwszy raz biorę tabletki antykoncepcyjne wczoraj pod wieczór zaczęłam mieć lekko zabarwiony na brązowo śluz a dziś dostałam o 9 rano krwawienia czyli okres ? Czy brązowawe plamienie to już okres ? Czy jeśli dostałam okres rano a tabletkę antykoncepcyjna wezmę wieczorem bo tak wygodniej mi będzie je brać to będą prawidłowo działać czy muszę rano ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli wzięła Pani pierwszą tabletkę Axia dzisiaj około godziny 13, jutro może Pani przyjąć tabletkę o 18 i później regularnie przyjmować już lek o 18. Takie działanie nie obniży skuteczności tabletki antykoncepcyjnej i zapewni skuteczność prowadzonej terapii.
Przesyłam linki do ulotki leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92364/axia-conti-tabletki-powlekane/ulotka

oraz przydatnych informacji:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Axia Conti (anonim, 37.109.33.)
około 9 miesięcy temu

Planowałam je brać o 18 godzinie, dziś o 9 rano zaczęłam krwawić . Teraz wzięłam tabletkę czy da się to później przesunąć czy nie można bo niektóre tabletki trzeba o tej samej porze brać

Zależy, o której godzinie chciałaby Pani je przyjmować. W mojej ocenie bezpieczniej nie przekraczać 12 godzin, czyli nie stosować pigułki później niż do godz 21:00 (9:00 - 21:00). W przypadku wątpliwości najlepiej o opinię zapytać ginekologa. Spotkałam się z różnymi zaleceniami - niektórzy ginekolodzy zalecają przyjmowanie pigułki nawet w ciągu 24 godzin od wystąpienia miesiączki z zachowaniem jej skuteczności. Są jednak także opinie lekarzy, aby nie przekraczać 12 godzin.

Axia Conti (anonim, 37.109.33.)
około 9 miesięcy temu

Chodzi o tabletki Axia Conti

Axia (anonim, 37.109.33.)
około 9 miesięcy temu

Jeśli wezmę później nie zostanie zachowana ochrona ? Np wieczorem

Rano. Jeśli nie zażyła Pani jeszcze tabletki, można to zrobić w tej chwili.

Axia (anonim, 37.109.33.)
około 9 miesięcy temu

Ale około godziny 9 rano czy wieczorem ?

Brązowy śluz nie jest jeszcze miesiączką, dlatego pierwszą pigułkę powinna Pani przyjąć w dniu dzisiejszym, najlepiej około godziny 9:00.

Aby antykoncepcja działała prawidłowo, proponuję Pani stopniowo zmieniać jej godzinę na późniejszą. Np. każdego dnia co 3 godziny, aż dojdzie Pani do takiego terminu, w którym chciałaby Pani przyjmować ją na stałe. Nie zmniejszy to jej skuteczności - tabletka Axia chroni właściwie przed ciążą, jeśli zostanie przyjęta z opóźnieniem nie większym niż 12 godzin.

Przesyłam materiały, które mogą Panią zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji