Pan (anonim, 83.4.220.)
około 10 miesięcy temu, Jelenia Góra

Jakie maści przeciwbólowe stosować?

Dzień dobry, zastanawiam się nad naproksenem/diklofenaliem/ibuprofenem w żelu. Zdarza mi się sporadycznie mieć potrzebę użycia ich na ból mięśni czy czasem pleców. Która substancja będzie najlepsza? I w jakimś stężeniu? Bo np naproksen wysteluje 12mg/g albo 100mg/g?
nie mam żadnych chorób towarzyszących ani nie używam na stałe żadnych leków.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 10 miesięcy temu

Wszystko zależy od przyczyny bólu, rodzaju preparatu do stosowania miejscowego i stosowanego podłoża.
Lek powinien być stosowany zawsze zgodnie z ulotką.
W Pana przypadku, jeśli nie ma Pan urazu, choroby przewlekłej, np. RZS, to stosowanie maści z NLPZ powinno być ostatecznością.
W razie nawracających dolegliwości bólowych, proszę skonsultować się z lekarzem.

Pan (anonim, 83.4.220.)
około 10 miesięcy temu

A gdybym miał użyć maści z NLPZ to która substancja będzie lepsza na ból? Czy to bez znaczenia? Dodatkowo, jak jest żel bardziej stężony to można posmarować cieniej i uzyskać efekt jak po mniej stężonym?

około 10 miesięcy temu

Jeżeli cierpi Pan sporadycznie na ból mięśni, a nie ma Pan chorób towarzyszących, to sugeruje stosowanie maści i plastrów z substancjami rozgrzewającymi. Często wykorzystywanymi substancjami czynnymi są mentol, salicylan metylu, kamfora i kapsaicyna.
Składniki maści rozgrzewającej podrażniają końcówki nerwowe naszej skóry. Wywołuje to rozszerzenie naczyń krwionośnych i redukcję bólu. Składniki maści rozgrzewającej mają także działanie rozluźniające.

Proszę tylko nie stosować tych maści na błony śluzowe, miejsca z obrzękiem i rany.

Jeżeli chodzi o maści i żele z substancjami należącymi do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, to każda z wymienionych substancji będzie skuteczna w bólach mięśni i stawów. Jeżeli zdecyduje się Pan na ten rodzaj maści przeciwbólowych, to sugeruje stosowanie preparatów o najmniejszym stężeniu.

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-dbac-o-cialo-jesli-uprawiamy-sport