Jagoda (anonim, 176.221.122.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy wzrost ciśnienia po przyjęciu leku Skudexa może utrzymywać się aż tydzień czasu?

Tydzien temu zazylam jedna tabletke sudexa, po ktorym bardzo zle sie czulam ,wysokie cisnienie,zawroty glowy ,wymioty we wtorek zglosilam sie do lekarza rodzinnego i przez dwie godziny lekarz zbijal mi cisnienie,przez dwa dni bylo mozna powiedziec dobrze a od piatku znow cisnienie wysokie.Czyzby skutki uboczne tak długo działały,martwię się bo choruje na chorobę wieńcową.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Mar (anonim, 77.111.247.)
około 8 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Dodatkowa informacja, która Pani podaje skłania mnie nadal do przekonania, iż konieczna jest wizyta u kardiologa i dalsza diagnostyka - „pomimo dużej ilości pitych płynów, rzadko oddaję mocz” - ten objaw może wskazywać, m.in. na rozwój choroby wieńcowej, zespołu sercowo-nerkowego, czy nadciśnienia.
Nie wiem na jakieś schorzenie zastosowała Pani lek Skudexa - jeśli był to ból pleców w okolicy nerek, jest to kolejny wyznacznik, iż należy szerzej diagnozować problem.
Zatem, jeśli objawy o których Pani wspomina w obu pytaniach, będą się utrzymywać lub nasilać, dalsza diagnostyka i wizyta u specjalisty wydaje się jedynym właściwym rozwiązaniem.

Jagoda (anonim, 176.221.122.)
około 10 miesięcy temu

Chciałabym jeszcze dodać iż nigdy nie miałam,problemów z nadciśnieniem,moje wartości to między 60 a 70 na 115 do 120 więc ten stan ,który mam do dziś przypisuje że jednak winny jest ten lek i pomimo dużej ilości pitych plynow rzadko oddaje mocz co wcześniej nie miało miejsca czyzby może jeszcze nie został wydalony przez nerki.Dziekuje za odpowiedź.

Jeśli opisana sytuacja miała miejsce tydzień temu, mało prawdopodobne, aby piątkowy wzrost ciśnienia spowodowany był zastosowaniem leku Skudexa.
Nie wiem, jakie leki Pani przyjmuje, być może warto udać się do kardiologa, który może zdecydować, np. o zwiększeniu dawek leków lub zmianie sposobu leczenia.
Skudexa rzeczywiście może powodować objawy, takie jak opisuje Pani w treści pytania, jednak po przyjęciu jednej tabletki utrzymują się one krótko i powinny ustąpić po zaprzestaniu terapii - w tym przypadku dzień lub dwa dni po odstawieniu leku.
Zatem, jeśli skoki ciśnienia będą nadal występowały, ich przyczyny należy szukać gdzieś indziej, niż w działaniu leku Skudexa.

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/problemy-z-sercem