Anonim (anonim, 37.47.110.)
wczoraj, Warszawa

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży po zażyciu tabletki Escapelle pod koniec cyklu?

Dobry wieczór, moje pytanie dotyczy tego,czy są jakiekolwiek szanse na zajście w ciążę. Długość mojego cyklu waha się od 28 do 31 dni. Ostatni okres miałam od 26 do 30 kwietnia, według prowadzonej aplikacji owulacja miała wystąpić około 12 maja( 17 dzień cyklu), panowany okres ma wystąpić 27 maja. Dziś wcześnie rano( 23 maja) zawiodła nas prezerwatywa,przez co od razu zamówiłam e-receptę i około 11.00 przyjęłam Escapelle. Czy jest jakakolwiek szansa na zajście w ciąże oraz w jakim czasie najlepiej profilaktycznie wykonać test?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Preparat Escapelle jest skuteczny przede wszystkim w drodze hamowania lub opóźniania owulacji, o ile stosunek płciowy miał miejsce w okresie przedowulacyjnym. Niemniej Escapelle można stosować w dowolnym dniu cyklu, ze względu na to, że trudno ocenić, czy dany cykl jest typowy, zanim się on nie zakończy. Jeśli opierać się jedynie na przekazanych od Pani informacjach dotyczących długości cyklu i zakładając, że także ten cykl był standardowy, to 23 maja był dniem sporo po owulacji i z niewielkim prawdopodobieństwie zajścia w ciążę. Ogólne ryzyko ciąży w opisanym przypadku wydaje się znikome.

Po zastosowaniu leku Escapelle 1500 krwawienie miesiączkowe jest zazwyczaj prawidłowe i rozpoczyna się w tym samym dniu co zwykle. Jego wystąpienie będzie informacją o tym, że z dużym prawdopodobieństwem do ciąży nie doszło. Można dodatkowo, jeśli chciałaby się Pani upewnić, wykonać test ciążowy - proponuję po około 2 tygodniach od niezabezpieczonego stosunku.

Załączam także dodatkowe informacje o Escapelle i antykoncepcji awaryjnej:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27577/escapelle-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27577/escapelle-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/tabletka-po
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna