Pati (anonim, 31.60.84.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Jaka jest szansa na ciążę po wyjęciu wkładni Mirena, jeśli podczas jej stosowania nie mam owulacji?

Witam, od 10 lat używam wkładki Mireny i od początku nastąpiło zatrzymanie owulacji. Nie mam miesiączki. Pomiędzy pierwszą a drugą wkładką nie mialam plamień. Jaka jest szansa, że od czasu jej ściągnięcia mogłabym zajść w ciążę. Widzę, że pytanie w ogóle nie pojawia się na żadnych z forum. Dziękuję z góry za interpretację.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Antykoncepcja hormonalna jest odwracalną metodą zapobiegania ciąży. Stosowanie systemu Mirena nie wpływa na płodność w przyszłości. Zgodnie z charakterystyką produktu "u 80% kobiet planujących ciążę doszło do zapłodnienia w czasie 12 miesięcy od usunięcia systemu". Natomiast możliwość zajścia w ciążę zależy przede wszystkim od indywidualnej płodności Pani i partnera. Przede wszystkim płodność kobiety zmniejsza się wraz z wiekiem.

Właściwości antykoncepcyjne systemu Mirena związane są z jego działaniem miejscowym, zatem rzeczywiście u kobiet w wieku rozrodczym cykle miesiączkowe przy założonej wkładce są zwykle owulacyjne. Niemniej u niektórych kobiet owulacja zostaje zatrzymana, a krwawienia zanikają. W mojej ocenie nie można tego wiązać z płodnością po zaprzestaniu stosowania metody.

Załączam dodatkowe informacje, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/49634/mirena-przyrzad
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/wkladki-domaciczne
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wspomaganie-plodnosci
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/ciaza