Jutaa (anonim, 83.23.240.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli karmiłam dziecko piersią po zażyciu tabletki ellaOne?

Witam wczoraj ginekolog przepisał mi tabletki ellaone o 12 godzinie i kazał od tego czasu nie karmić piersią dopiero następnego dnia. Tabletkę wiezialam o 23 a karmić zaczęłam o 15. Tylko że na ulotce jest napisane nie karmić przez tydzień. Jakie mogą być konsekwencje dla dziecka 1,5 miesiąca?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Marlena (anonim, 89.64.69.)
około 4 miesięcy temu

I wszystko dobrze z maleństwem? Nie ma skutków ubocznych? Mam 3miesieczną córkę i też wzięłam tabletkę ellaone i nie wiem jak z tym karmieniem

około 8 miesięcy temu

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego ellaOne, octan uliprystalu (substancja aktywna leku) jest wydzielany do mleka ludzkiego. Nie badano wpływu na noworodki i niemowlęta. Nie można wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Po przyjęciu produktu leczniczego ellaOne, karmienie piersią nie jest zalecane przez jeden tydzień. W tym czasie zaleca się odsysanie i odrzucanie mleka w celu stymulacji laktacji.

Średnie dzienne wydzielanie substancji leczniczej do mleka ludzkiego jest następujące: 13,35 µg [0–24 godzin], 2,16 µg [24–48 godzin], 1,06 µg [48–72 godzin], 0,58 µg [72–96 godzin] oraz 0,31 µg [96–120 godzin].

Reasumując, sugeruje kontakt z pediatrą, w celu uzyskania dodatkowej porady. Trudno przewidzieć, czy tak niska dawka hormonów będzie miała wpływ na zdrowie dziecka.

Tabletka ellaOne to lek zaliczany do antykoncepcji awaryjnej (przyjmowanej po stosunku).
Załączam artykuł o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/87820/ellaone-tabletki

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna