krzak 57 (anonim, 5.172.255.)
około roku temu, Warszawa

Czym jest i jak leczyć nietrzymanie moczu?

Jak leczyć nietrzymanie moczu , jestem 62 letnim mężczyzną , mam umiarkowany przyrost prostaty , biorę lek Penester 5mg , nietrzymanie moczu polega na kropelkowym bezwiednym popuszczanie moczu ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Gość (anonim, 81.219.96.)
około 11 miesięcy temu

W hotelu FeroLux w Korbielowie są organizowane kilka razy w roku warsztaty z treningu dna miednicy, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.
Najbliższe warsztaty odbędą się w terminie 21-25.06.2020r. są jeszcze wolne miejsca.

Tak, nietrzymanie moczu polega na bezwiednym wyciekaniu moczu przez cewkę moczową, co jest niemożliwe do kontrolowania przez chorego.

Farmakologiczne leczenia nietrzymania moczu wprowadza się wtedy, kiedy nie pomaga rehabilitacja polegająca na ćwiczeniu mięśni Kegla oraz treningu pęcherza moczowego.

W leczeniu nietrzymania moczu stosuje się leki dostępne z przepisu lekarza (na receptę):
- leki zmniejszające napięcie mięśni pęcherza moczowego i hamujące jego niekontrolowane skurcze, np. Betmiga,
- hormonalną terapię zastępczą (HTZ, czyli leki zawierające estrogeny poprawiające napięcie mięśni dna miednicy u kobiet w okresie menopauzy, np. Ovestin,
- trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, które zapobiegają mimowolnym skurczom pęcherza w mieszanym i wysiłkowym nietrzymaniu moczu, np. Pramolan,

W łagodnych postaciach wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet można zastosować suplementy bez recepty zawierające fitoestrogeny roślinne i izoflawony, np. Feminost, Femurin.

Gdy leczenie farmakologiczne nie są skuteczne, stosuje się zastrzyki z toksyną botulinową lub wszczepienie pod skórę pośladka stymulatorów nerwów, pozwalających na kontrolowanie napięcia pęcherza moczowego.

Polecam zapoznanie się z poniższymi materiałami, które dokładniej opisują problem:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-nietrzymanie-moczu
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/nietrzymanie-moczu
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-wyleczyc-chora-prostate