Tysia (anonim, 79.175.229.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy powróci pełna ochrona przed ciążą, jeśli pominęłam 19 tabletkę Vines?

Po jakim czasie od pominięcia tabletki vines z 3 rzędu ponownie będę zabezpieczona, jeśli nie stosowałam się do ulotki.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Producent tabletek Vines w ogóle nie opisuje takiego schematu, zgodnie z którym Pani postąpiła, w związku z czym, nie mam podstaw, aby powiedzieć Pani, kiedy antykoncepcja wróci do pełnej ochrony.

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego Vines:
"Jeżeli pacjentka zapomniała przyjąć jakąkolwiek tabletkę z blistra i nie wystąpiło krwawienie w trakcie dni placebo, może to oznaczać, że jest w ciąży. Przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek z kolejnego blistra należy skontaktować się z lekarzem."

Jest to jedyna informacja, jaka tyczy się pominięcia tabletki, dlatego informacji o tym, kiedy może Pani współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia, należy zasięgnąć u ginekologa.

Tysia (anonim, 79.175.229.)
około 10 miesięcy temu

Pominęłam 19, w 20 dniu wzięłam 2 na raz a w następnych dniach dalej kontynuowałam branie żółtych tabletek do końca. Po skończeniu zaczęłam tabletki placebo a po nich nowe opakowanie.

W poprzednim wpisie napisała Pani następująco:
"Pominęłam 19 tabletkę z blistra. Następnie przeszłam do tabletek placebo i zaczęłam nowe opakowanie. Zastanawiam się czy antykoncepcja przy stosowaniu już nowego opakowania jest skuteczna."

W tym wpisie:
"Została pominięta 19 tabletka z blistra, dokończyłam wszystkie żółte następnie przyjęte zostały tabletki placebo a po nich nowe opakowanie."

Pomiędzy Pani wypowiedziami jest znacząca różnica i koniec końców nadal nie wiem, jak Pani postąpiła.

Tysia (anonim, 79.175.229.)
około 10 miesięcy temu

Pominęłam 19 tabletkę z blistra. Następnie przeszłam do tabletek placebo i zaczęłam nowe opakowanie. Zastanawiam się czy antykoncepcja przy stosowaniu już nowego opakowania jest skuteczna

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, jeśli nie wiem, w jaki sposób Pani postąpiła.