Stanisław (anonim, 94.246.174.)
około 11 miesięcy temu, Bydgoszcz

Czy lek Eucreas 50 mg/850 mg można zastąpić preparatem Glucophage?

witam.mam cukrzycę typu 2 do tej pory biorę Eucreas 50 mg/ 850 mg.Lek ten od pewnego czasu jest trudno dostępny a pozatym nierefundowany.W związku z tym mam pytanie .Czy można go zastąpić Glucophage. Dziekuję za info

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Eureas oraz Glucophage nie są swoimi odpowiednikami i nie mogą być stosowane zamiennie. Jeśli na recepcie znajdzie się lek Eucreas, farmaceuta nie będzie mógł wydać Glucophage.

Eucreas zawiera dwie substancje czynne: metforminę i wildagliptynę. Glucophage zawiera tylko metforminę.

Nie ma przeciwwskazań, aby udać się do lekarza i zapytać o możliwość zastąpienia Eucreas innym lekiem w Pana indywidualnym przypadku.

Nie mając żadnych informacji o Pana stanie zdrowia, ciężko mi cokolwiek doradzić, jednak w mojej ocenie zastosowanie u Pana leku jednoskładnikowego takiego jak Glucophage może być niewystarczające do prawidłowego kontrolowania choroby. Jeśli lekarz zalecił Panu preparat dwuskładnikowy - Eucreas, w którym oprócz substancji czynnej, która znajduje się już w leku Glucophage jest jeszcze dodatkowy związek pomagający kontrolować stężenie cukru we krwi - wildagliptyna, to wydaje mi się, że prawdopodobnie nie będzie możliwe wprowadzenie słabszego leku, jakim jest Glucophage. Podejrzewam, że gdyby sama metformina była wystarczającym lekiem do ograniczenia Pana choroby, TO właśnie Glucophage (lub jego odpowiednik) by Pan stosował.

Działanie wildagliptyny polega na pobudzaniu trzustki do wytwarzania insuliny i zmniejszenia wytwarzania glukagonu. Metformina natomiast, pomaga organizmowi lepiej wykorzystać insulinę.

Przesyłam link do śledzenia dostępności leku Eucreas 50 mg/850 mg w aptekach połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/28053/eucreas-50-mg-850-mg-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

W każdej z nich, przy pomocy naszego portalu, można zarezerwować lek i odebrać po okazaniu recepty.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/ile-kosztuje-zycie-z-cukrzyca
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-rozni-sie-cukrzyca-typu-1-od-cukrzycy-typu-2