Grażyna (anonim, 94.197.121.)
około 7 miesięcy temu, Polska

Czy można podać sobie dożylnie środek czyszczący lub go połknąć, aby oczyścić płuca z koronawirusa?

Czy można podać sobie iniekcję ze środka czyszczącego albo jakoś go połknąć, żeby oczyścić płuca z koronawirusa? Prezydent Trump coś o tym wspominał, że może warto spróbować.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W uzupełnieniu do poniższej odpowiedzi, uzupełniam ją o infografikę WHO, która informację o potencjalnym wykorzystaniu wybielaczy i środków do dezynfekcji jako możliwych środków do terapii COVID-19 dosyć szybko zdementowała.

Zdecydowanie nie można podawać sobie dożylnie ani połykać żadnych środków czyszczących w celu wyeliminowania koronawirusa z płuc! Takie postępowanie może zakończyć się zgonem lub co najmniej ciężkim uszkodzeniem ciała.

Środki dezynfekujące czy wybielacze są skuteczne, ale stosowane wyłącznie na powierzchnie nieożywione, takie jak na przykład klamka do drzwi. Natomiast w zetknięciu z żywymi komórkami mogą spowodować ich śmierć.

Jeśli chodzi o wypowiedź prezydenta USA, to na konferencji prasowej Donald Trump odniósł się do tabeli zawierającej informacje o przeżywalności wirusa w różnych warunkach zewnętrznych. Rzeczywiście określił wyniki jako "interesujące" i zadał pytanie, czy można wykorzystać te metody w przypadku ludzi. Był zainteresowany tym, czy można leczyć koronawirusa podając dożylnie środki dezynfekujące lub wprowadzając do ciała silne światło. Pytanie było skierowane do lekarzy i naukowców, jako zachęta do dalszych badań. Prezydent Trump sam nie jest jednak medykiem, jego słów nie należy traktować w żadnym razie jako zalecenia czy też rekomendacji. Nikt na świecie nie testuje obecnie tego typu metod w walce z COVID-19.

Załączam dodatkowo nasze materiały na temat koronawirusa - być może będą pomocne i wyjaśnią, w jaki sposób można obecnie chronić się przed zachorowaniem:
https://www.gdziepolek.pl/blog/pandemia-koronawirusa-jak-spowolnic-rozprzestrzenianie-sie-sars-cov-2
https://www.gdziepolek.pl/blog/wiecej-lekow-zagrozonych-brakiem-dostepnosci-z-powodu-koronawirusa
https://www.gdziepolek.pl/blog/ustawa-koronawirusowa-co-oznacza-dla-polakow
https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/srodki-do-dezynfekcji-i-mycia-rak