Iza (anonim, 91.196.108.)
około 12 miesięcy temu, Warszawa

Czy oprócz leku Ulcamed mam nadal przyjmować preparat Emanera?

mam chorobę wrzodową bez bakterii HP, czy oprócz tego leku powinnam nadal przyjmować lek Emanera, czy na czas leczenia Ulcamedem mam zaprzestać przyjmowanie Emanerę.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zarówno Ulcamed, jak i Emanera to leki wydawane na receptę - informację na temat tego, czy powinna je Pani stosować razem można uzyskać od lekarza, który się Panią zajmuje.

W przypadku obecności bakterii Helicobacter pylorii stosowanie dodatkowych leków jest koniecznością, co nie znaczy, że w innych przypadkach choroby wrzodowej lekarz nie może zalecić przyjmowania także innych preparatów.

Lek Ulcamed - oprócz niszczenia bakterii Helicobacter pylori - leczy wrzody i zapalenie błony śluzowej żołądka tworząc rodzaj opatrunku, który zapobiega podrażnieniu przez kwas żołądkowy. Emanera natomiast zawiera esomeprazol, który zmniejsza wydzielanie kwasu.

W przypadku łączenia leku Ulcamed z innymi preparatami zleconymi przez lekarza należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego odstępu czasowego. Więcej na temat stosowania leku Ulcamed, także jeśli chodzi o posiłki można przeczytać w ulotce tego preparatu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/ulotka

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba