Magda (anonim, 178.43.175.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy kaszel może być skutkiem bocznym stosowania leków takich jak Sastium czy Nedal?

Czy powoduje sastium kaszel suchy mokry problemy z polykaniem odruch spinania w gardła taka blokada tzw pochrzakiwania bo podejrzewam że może to dziać się od leku biorę też na nadciśnienie nedal cwiartke może wszystkie leki razem coś powodują mam też trochę alergie i astmę ale mocniejsze objawy mam w maju i czerwcu obecnie też mam inf wirusów ale bez gorączki antybiotyk sumamed brałam i tzw nie widzę super poprawy i podziebienie stany ciągle lub pidgrypowe pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Objawy takie jak skurcz oskrzeli czy duszności występują niezbyt często lub rzadko po zastosowaniu leku Sastium. W Karcie Charakterystyki Produktu Nedal, objawy taki jak kaszel, nie zostały opisane.
Z Pani opisu wynika, iż kaszel jest raczej wynikiem trwającej infekcji, a nie działaniem niepożądanym leków, które Pani przyjmuje.
Jeśli odczuwa Pani w gardle "blokadę", kaszel i odchrząkiwanie to naturalna forma obronna organizmu.
Kaszel może utrzymywać się nawet to kilku tygodni po przebytej infekcji, jednak jeśli nie zauważyła Pani poprawy, proszę skontaktować się z lekarzem - nawet telefonicznie. Być może specjalista zleci dalsze leczenie, np. z wykorzystaniem leków przeciwwirusowych lub objawowych, które pomogą pozbyć się uciążliwych objawów i pomogą wrócić do zdrowia.

W przypadku objawów, które Pani opisuje, skuteczne okazać się może nawilżanie dróg oddechowych, np. roztworem 0,9% soli fizjologicznej z wykorzystaniem nebulizatora.
O tym, jak wykonać inhalację, przeczyta Pani tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-wykonac-inhalacje

Proszę zapoznać się również z aktualnym kalendarzem pyleń, być może stosowanie leków przeciwalergicznych okaże się również konieczne. O leczeniu alergii przeczyta Pani również tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-alergie-mozna-wyleczyc
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/doustne-preparaty-na-alergie

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc