Corsu (anonim, 178.235.179.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Jak stosować leki Nystatyna VP tabletki dopochwowe i Invag kapsułki dopochwowe?

Jak stosować nystatynę co z invagiem przy grzybicy pochwy. Czy jednocześnie, czy po tygodniu zastosować probiotyk czy jeden dzień nystatynę a drugi dzień probiotyk

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 9 miesięcy temu

Nystatyna jest lekiem dopochwowym, który stosowany jest z przepisu lekarza. To specjalista podejmuje decyzję o sposobie dawkowania. Jeżeli ma Pani wątpliwości w tej kwestii, należy ponownie skonsultować się z lekarzem.

Wskazaniem do stosowania leku jest grzybica pochwy i sromu. Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego, lek zazwyczaj stosuje się od 1 do 2 tabletek na dobę przez 14 dni. Jednak ostateczną decyzję o stosowaniu leku podejmuje lekarz. Jak wcześniej wspominałam, jeżeli nie ma Pani zaznaczonego sposobu dawkowania, proszę zadzwonić do lekarza lub skontaktować się z apteką, w której realizowana była recepta. Na pewno została umieszczona ta informacja na recepcie. Farmaceuta poinformuje Panią o tym drogą telefoniczną.
Proszę pamiętać, aby tabletki aplikować codziennie o tej samej porze. Zarówno przed i po podaniu leku należy umyć ręce. Jeżeli będzie miała Pani wrażenie, że leczenie jest za słabe lub za mocne, proszę skontaktować się z lekarzem.

Załączam ulotkę leku Nystatyna VP:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/55426/nystatyna-vp-tabletki-dopochwowe/ulotka

Lek Invag występuje w postaci kapsułek dopochwowych, które zawierają bakterie kwasu mlekowego. Preparat przywraca prawidłowy skład flory pochwy. Wskazaniem do stosowania jest wspomaganie leczenia zakażeń pochwy, w trakcie oraz po zakończeniu leczenia lekami przeciwbakteryjnymi i/lub lekami przeciwgrzybiczymi. Kapsułkę aplikuje się głęboko dopochwowo, raz dziennie, najlepiej na noc.
Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, sugeruje rozpocząć kurację lekiem Invag, po zakończeniu stosowania tabletek Nystatyna VP.

Załączam ulotkę leku Invag:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38124/invag-kapsulki-dopochwowe/ulotka

Polecam nasza artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/seks-i-zdrowie-intymne