Zrozpaczona (anonim, 92.40.186.)
około roku temu, Warszawa

Czy podczas leczenia lymecyliną mogę zastosować lek Soolantra, który podarowała mi koleżanka?

Witam serdecznie. Mieszkam w Anglii zapisano mi Lymecycline 480g po jednej tabletce dziennie na 2 miesiące.
Mam trądzik różowaty ale w bardzo zaawansowanym stanie. Praktycznie cała twarz zainfekowana ( czoło, policzki, powieki bardzo czerwone i suche + bardzo bolesne, ropiejące grudki. Antybiotyk zażywam dopiero 3 dzień i wiem ze na pierwsze efekty muszę poczekać około 2 tygodni. Bardzo mi dokucza mój stan a nie zapisano mi żadnego kremu czy żelu. Koleżanka podarowała mi krem SOOLANTRA który przywiozła z Polski i przepisany przez dermatologa.
Powiedziała ze bardzo jej pomógł.
Czy mogę go zastosować podczas Doustnej terapii antybiotykowej?
Będę wdzięczna za odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zrozpaczona (anonim, 92.40.186.)
około roku temu

Bardzo Pani dziękuje za wyczerpująca odpowiedz. Jest mi bardzo trudno zaakceptować obecny stan mojej twarzy i dlatego to pytanie.
Na pewno nie zastosuje leku od koleżanki choć na prawdę nie wiem co mam już robić.
Mam wrażenie ze z dnia na dzień jest gorzej a ból twarzy jest nie do zniesienia. Nie wiem nawet czym go ukoić. To bardzo frustrujace.
Pozdrawiam serdecznie.

Nie, w żadnym wypadku nie należy stosować leku na receptę, który ktoś Pani podarował.

Proszę pamiętać, że to lekarz decyduje, co jest na dany moment najlepsze dla Pani stanu zdrowia i brak ordynacji preparatu do smarowania twarzy może wynikać z konkretnych przyczyn, np. podleczenia ropiejących grudek. Rozprowadzanie preparatu po twarzy przy tak nasilonych zmianach mogłoby doprowadzić do rozprzestrzenienia się infekcji lub błędnego koła - z jednej strony leczy Pani infekcje od wewnątrz, z drugiej przenosi drobnoustroje wraz z maścią/kremem.

Proszę stosować się do zaleceń lekarza i bez jego wyraźnych wskazań absolutnie nie wprowadzać leków, które otrzymała Pani od kogoś. Także Pani koleżanka powinna zwrócić uwagę na to, aby nie oddawać Pani swoich osobistych środków zaleconych przez lekarza, szczególnie tych, które są na receptę.

Zgodnie z zaleceniami producenta, podczas stosowania leku z lymecykliną, wprowadzenie każdego innego preparatu do leczenia trądziku należy bezwzględnie omówić z lekarzem.

Proszę także pamiętać - w walce z trądzikiem należy zachować systematyczność oraz cierpliwość. Efekty leczenia pojawiają się dopiero po pewnym czasie regularnego stosowania leku (nawet do 6 tygodni), a leczenie trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy.

Rozumiem, że chciałaby Pani jak najszybciej zauważyć efekty i przyspieszyć leczenie lub je wzmocnić, jednak mimo tego, nigdy nie należy wprowadzać do swojej terapii leków na receptę stosowanych przez inne osoby - może to Pani przypłacić własnym zdrowiem, a w przypadku niektórych leków nawet życiem.

Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się, czy w Pani konkretnym przypadku wskazane jest stosowanie leku Soolantra, należy porozumieć się z lekarzem prowadzącym terapię.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tradzik-rozowaty-z-rumiencem-nam-nie-do-twarzy