Sylwia (anonim, 83.191.162.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy w Szwecji są dostępne leki Gripex lub Theraflu?

Witam, czy w Szwecji dostępny jest lek Gripex lub Theraflu lub inny o podobnym działaniu? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Sylwia

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na temat zamienników dostępnych za granicą najlepiej informować się bezpośrednio w lokalnej aptece. Personel fachowy może także odpowiedzieć, jakie są uwarunkowania prawne dotyczące możliwości wydania na receptę lub bez.

Portal GdziePoLek zrzesza apteki z Polski.

Najlepszym rozwiązaniem, jak wspomniałam na wstępie, będzie udanie się do apteki w Szwecji z karteczką, na której napisze Pani łacińską nazwę substancji czynnych leków Gripex oraz Theraflu wraz ze stosowaną dawką - Paracetamolum 325 mg + Pseudpoephedrini hydrochloridum 30 mg + Dextrometorphani hydrobromidum 10 mg (Gripex), Paracetamolum 650 mg + Phenylephrini hydrochloridum 10 mg + Pheniramini maleas 20 mg (Theraflu). Nazwa taka będzie zrozumiała dla każdego farmaceuty.

Należy zapytać aptekarza, pod jaką nazwą handlową można otrzymać taki lek oraz czy potrzebna jest na niego recepta. Jeśli tak, może Pani udać się do lokalnego lekarza (nie wiem, jak w tej chwili funkcjonuje system zdrowotny w Szwecji oraz na jakich zasadach wydawane są leki, więc ciężko mi doradzić) i poprosić o wypisanie recepty na ten preparat.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/blog/czym-roznia-sie-apteki-oraz-leki-w-polsce-i-za-granica
- https://www.gdziepolek.pl/blog/czy-leki-deficytowe-w-polsce-mozna-kupic-w-szwecji
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-kupic-leki-za-granica
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-przewozic-leki-za-granice