Zaniepokojona (anonim, 185.124.187.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy katar, który pojawił się po zakupach w markecie, może świadczyć o zakażeniu koronawirusem?

Witam. Mam pytanko bylam niedawno na zakupach w markecie od 2 dni jestem przeziębiona A mianowicie mam katar dość silny i mam pewne obawy czy może to być początek wirusa ? Troszke się boję i nie wiem co o tym myśleć

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

. (anonim, 5.173.172.)
około 2 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: wnosi małą wartość do dyskusji.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Sam katar nie jest objawem wskazującym konkretnie na zakażenie koronawirusem. Okres inkubacji wirusa (czas od zakażenia do wystąpienia pierwszych objawów choroby) trwa od 1 do 14 dni, więc wydaje się, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić tutaj o zakażeniu.

W tym momencie powinna Pani uważnie obserwować swój organizm. Jeśli do kataru dołączą objawy takie jak: gorączka, kaszel, spłycenie oddechu, duszności, należy telefonicznie skontaktować się z lekarzem.

W obecnej sytuacji powinna Pani unikać dużych skupisk ludzi, podróży oraz zachowywać wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Rozumiem Pani obawy, ale w tej chwili nie każda infekcja musi oznaczać zakażenie koronawirusem. Może to być zwykłe przeziębienie. Należy jednak tego nie bagatelizować i tak, jak wspomniałam, uważnie obserwować organizm, a także zachować spokój.

W poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac

zebraliśmy najważniejsze informacje o tym, jak chronić się przed zakażeniem.

Do walki z rozpoczynającą się infekcją może Pani wykorzystać sposoby, które proponowaliśmy w opracowaniach:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przeziebienie