K (anonim, 91.231.122.)
około roku temu, Warszawa

Po jakim czasie od zażycia Captoprilu mogę wziąć Ketonal Active?

Dzień dobry , po jakim czasie od zażycia captopril 12 mg można przyjąć tabletkę ketonal activ

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Proszę się nie denerwować, bo naprawdę nie ma Pani powodu do niepokoju. Jeżeli bierze Pani sporadycznie Captropril, tylko w przypadku tych ataków migrenowych, to może Pani zastosować Ketonal Active, jeśli nadal odczuwa Pani silny ból. Tylko zalecałabym mimo wszystko nie brać ich jednocześnie, zachować odstęp np. 2h.

Myślałam, że cierpi Pani na jakąś przewlekłą chorobę, w której niezbędny jest lek Captopril, i wtedy stosowanie Ketonalu warto byłoby skonsultować z lekarzem, ale w tym wypadku myślę, że spokojnie może Pani zażyć.

Paracetamol, który Pani poleciłam jest lekiem bezpieczniejszym, ale ma słabsze działanie przeciwbólowe niż Ketonal, także musi Pani ocenić sama czy pomoże.

Co do Pani drugiego pytania- tak, może Pani zastosować jeszcze dziś Hydroxyzinum lub Sol. Erlenmayeri.

K (anonim, 91.231.122.)
około roku temu

Dziękuje za odpowiedz, przy okresie muszę zażywać cinie 50 z powodu silnych boli głowy , rzadko ale czasem przy bólu skacze mi ciśnienie o z tego względu sporadycznie używam captopril 12,5 mg pod język . Jednak czasem gdy ból jeszcze mi doskwiera delikatnie połykam tabletkę , dostosuje się do pani rady i zażyje Apap . Ogólnie przez tą sytuacje jestem zestresowana i chciałabym się jeszcze poradzić czy jeżeli dzisiaj dzisiaj zdążyłam cinie 50 , captopril 12,5 mg a wczoraj zakończyłam antybiotyk na gardło klacid uno to czy mogę np zażyć hydroxyzinum vp lub płyn który został wykonany w aptece :sol erlenmayeri 4%, ( pisze jeszcze 250,0 lub L50,0 , nie wiem czy to 2 czy L )

Proszę pamiętać, że żadnego leku nie należy przyjmować bez konsultacji z lekarzem.

Captopril to lek stosowany m.in w niewydolności serca i nadciśnieniu. Natomiast Ketonal Active jest lekiem przeciwbólowym.

W ulotce leku Ketonal Active jest wyraźnie zaznaczone, że osoby z niewydolnością serca nie powinny tego leku przyjmować, a w przypadku nadciśnienia należy omówić to z lekarzem. Nie odpowiem zatem na to pytanie, bo uważam, że tutaj wymagana jest konsultacja lekarska. Jeżeli potrzebuje Pan leku przeciwbólowego bezpiecznego do stosowania na własną rękę, to polecam paracetamol np. Apap, Panadol.

Poniżej wysyłam materiały, które mogą Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95669/ketonal-active-kapsulki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/15594/captopril-polfarmex-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie