Mirka (anonim, 92.9.146.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Pod jakimi nazwami handlowymi kupię w Anglii leki SotaHexal, Toramide i Atacand?

Witam , biorę SotaHexal 2xpo1/2 " Toramide 5mg 1x, Atacand16mg 1/2. Przebywam w Anglii i braknie mi leków . O jakie zamienniki moge liczyć w NHS u mojego lekarza GP ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na temat zamienników dostępnych za granicą najlepiej informować się bezpośrednio w lokalnej aptece. Personel fachowy może także odpowiedzieć, jakie są uwarunkowania prawne dotyczące możliwości wydania na receptę lub bez.

Dokumentacje podane przez producentów leków SotaHexal oraz Toramide oraz nie zawierają informacji, pod jaką nazwą handlową występują one w Anglii.

Producent leku Atacand informuje, iż w Wielkiej Brytanii preparat ten występuje także pond nazwą Atacand.

Najlepszym rozwiązaniem, jak wspomniałam na wstępie, będzie udanie się do apteki w Anglii z karteczką, na której napisze Pani łacińskie nazwy substancji czynnych leków SotaHexal i Toramide wraz ze stosowaną dawką - sotaloli hydrochloridum (dawki Pani nie podała) oraz torasemidum 5 mg. Nazwa taka będzie zrozumiała dla każdego farmaceuty.

Należy zapytać aptekarza, pod jaką nazwą handlową można otrzymać taki lek oraz czy potrzebna jest na niego recepta. Jeśli tak, może Pani udać się do lokalnego lekarza (nie wiem, jak w tej chwili funkcjonuje system zdrowotny w Wielkiej Brytanii oraz na jakich zasadach wydawane są leki, więc ciężko mi doradzić) i poprosić o wypisanie recepty na ten preparat.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-kupic-leki-za-granica
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-przewozic-leki-za-granice