Monika (anonim, 213.146.40.)
około roku temu, Warszawa

Czy mogę wziąć Gripex Max lub Polopirynę jeśli moja temperatura mieści się w zakresie 35,5 - 36,7 stopnia?

Dzień dobry. Od wczoraj czuje się jakbym miała gorączkę, poza tym żadnych objawów. Mierze temperaturę na dwóch termometrach i pokazuje od 35,5 do 36,7, nie więcej. Wypiłem trzy saszetki gripexu max. Czy mogę wziąć jeszcze polopiryne albo cos innego? Wieczorem mam katar, nie kaszle, gardło leciutko pobolewa

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Gripex max czy Polopiryna to preparaty zawierające w składzie substancje obniżające gorączkę. Powinno się stosować je, kiedy temperatura ciała przekracza 38 - 38,5 stopnia Celsjusza. Pani nie ma takich objawów, mimo względnego uczucia podwyższonej temperatury, jest ona normalna, a nawet zaniżona, więc w żadnym wypadku nie powinna przyjmować Pani tych leków. Jak widać prowadzi to wręcz to osłabienia organizmu i spadku temperatury poniżej normalnej.

Warto zawierzyć termometrowi i nie stosować leków, które są w tej chwili zbędne. Jeśli boli Panią gardło, można przyjąć tabletki przeciwbólowe - 1 co 4 godziny, a następnie przez minimum 30 minut powstrzymać się od jedzenia i picia. Przykłady leków, jakie może Pani znaleźć w aptekach, zebraliśmy w poniższym opracowaniu:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bol-gardla

Jeśli chodzi o katar, warto jak najczęściej nawilżać powietrze w mieszkaniu przy pomocy nawilżacza powietrza lub położyć mokre ręczniki na grzejniku.

Jeżeli katar jest gęsty, towarzyszy mu ból głowy i ucisk, może Pani 2 razy dziennie wykonywać inhalacje ze stężonego roztworu soli fizjologicznej, tzw. soli hipertonicznej, np. Nebutac:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95439/nebutac-3-plyn/apteki/w-warszawie

Pozwoli ona na oczyszczenie zatok i szybsze usunięcie zalegającej wydzieliny. Po inhalacji nie należy wychodzi na zewnątrz przez około 2 godziny.

Jeśli katar jest wodnisty, cieknący można zastosować preparaty obkurczające śluzówkę i zmniejszające ilość wydzieliny, np. Nasic:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/51588/nasic-aerozol/apteki/w-warszawie

oraz inhalacje z soli fizjologicznej z dodatkiem kwasu hialuronowego, który zapobiega wysuszaniu błony śluzowej nosa, np.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89172/nebu-dose-hialuronic-plyn/apteki/w-warszawie

Aby wzmocnić odporność warto dołączyć preparat z witaminą C oraz czarnym bzem, np.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/68798/sambucol-extra-strong-syrop/apteki/w-warszawie

Proszę powstrzymać się od przyjmowania preparatów przeciwgorączkowych, jeśli nie ma ku temu wyraźnych powodów.

Być może przydatne okażą się nasze opracowania:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-wykonac-inhalacje