Marta (anonim, 217.99.57.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy srebro koloidalne można wykorzystać do odkażania w związku z koronawirusem?

Czy srebro koloidalne można wykorzystać do odkażania (w związku z koronawirusem). A jeśli tak to jakie musi być stężenie cząstek srebra?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Mikal (anonim, 95.160.159.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Wyleczony. (anonim, 89.73.93.)
około 2 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Basia (anonim, 91.239.154.)
około 3 miesięcy temu

Srebro koloidalne stosuję od kwietnia. Efekty niesamowite. Świetnie radzi sobie z drożdżycą (już nie muszę kupować drogich lekarstw), bólem gardła trądzikiem itp. My sami robimy srebro.

ZNK (anonim, 78.10.206.)
około 4 miesięcy temu

Ciekawe pytanie, postanowiłem że się wypowiem, bo używam właśnie srebra koloidalnego i czuje się lepiej ( Płynne, w aplikatorze do gardła DOZ) Miałem kaszle ale zacząłem używać srebra i można powiedzieć że po 1 psiknięciu już poczułem się lepiej kaszel był ale znacznie mniejszy w końcu w ogóle go nie było. Ciężko powiązać zwykły kaszel z korona-wirusem ale mogę śmiało powiedzieć że na to mi pomogło srebro. Dodam jeszcze że w późniejszym okresie wylądowałem w szpitalu z objawami takimi jak -Ból głowy(w okolicach karku) -Bóle wszystkich mięśni -Utrata apetytu i kilka innych. (Nie wiem czy takie objawy wskazują na koronę) ale tak czy owak miałem robiony test na covid i wyszedł negatywny. Dodam że gdy się czułem źle aplikowałem sobie srebro sam.

zibi (anonim, 31.2.31.)
około 4 miesięcy temu

jesli Habilitowane persony medyczne nie maja leku na koronoswirusa to nie pozostaje nam nic innego jak wziasc sprawy we własne ręce i podjac leczenie we własnym zakresie nie ogladajac sie na opinie pseudo autorytetów wirusplogicznych którzy nam proponuja myc rece,kichac w łokiec i odstepy 2m.Czy nie wstyd wam że poswiecacie czas na służeniu koncernom farmaceutycznym a nie poswiecacie czasu profilaktyce.W naturze jest mnustwo substancji aktywnych zwalczajacych wirusy,Bakterie,grzyby,plesnie tylko trzeba miec wiedzę i z nich korzystac >miedzy innymi takim LEKIEM (w odniesieniu do prawa NATURALNEGO jest nanosrebro.Stosuje je od kilku lat i dlatego jeszcze dycham a nie zdycham pod respiratorem szpitalnym.Ponadto mam dowody w wynikach badan na sutecznosc działania nanosrebra.!!!
.Lekarze jedynego słusznego nurtu,farmaceuci bedą krytykowali w czambuł wszystko co naturalne w leczeniu chorób stawiąjac sie ponad moc siły sprawczej -Pana Boga.który stworzył tyle cudownych leków naturalnych.Oni te miernoty w odniesieniu doprawa naturalnego stawiaja sie ponad siły natury!!!.

andre (anonim, 79.184.172.)
około 10 miesięcy temu

Gdy gina ludzie nie ma czasu na dyplomacje i jalowe dyskusje. trzeba sprawdzac wszystko. A srebro koloidalne jest traktowane ..................
Kiedys srtebro było sprzedawane w aptekach tylko Unia zabronila tak jak wielu .zioł. W mojej odpowiedzi pani mgr nie było nic obrazliwego/

Do @andre: pytanie nie było o to, czy srebro odkaża. Pacjentka pytała, czy można wykorzystać związki srebra do zwalczania nowego koronawirusa. Ponieważ SARS-CoV-2 to wirus znany od zaledwie kilku miesięcy, nie jest uprawnione stwierdzenie, że "to wiadomo od kilku tysięcy lat".

Jednocześnie proszę o odnoszenie się z szacunkiem do farmaceutów odpowiadających na naszym forum. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, udzielając odpowiedzi zgodnie z aktualnymi informacjami, które w przypadku koronawirusa w sposób naturalny nie są obecnie pełne.

Jeśli pojawią się informacje, czy i w jakim stężeniu związki srebra są skuteczne w przypadku COVID-19 czy też jako preparatu do odkażania, to na pewno będziemy o tym informować.

andre (anonim, 79.184.172.)
około 10 miesięcy temu

Ja i moji znajomi leczymy sie od 20 lat srebrem koloidalnym. Dziecko wyciagnelem z sepsy dajac mu srebro. A ta Pani mgr mowi ze nie wiadomo czy srebro odkaza czy nie. To wiadomo od kilku tysiecy lat. Do nauki a nie...

Dane dotyczące skuteczności działania czynników chemicznych na wirusa SARS-CoV-2 są niepełne i opierają się na doświadczeniach ze znanymi już koronawirusami. Najwięcej źródeł potwierdza skuteczność etanolu (alkoholu etylowego) o odpowiednio wysokim stężeniu.

Ze względu na brak wiarygodnych doniesień dotyczących skuteczności związków srebra wobec nowego koronawirusa, nie można na ten moment zarekomendować jego wykorzystania do odkażania.

Załączam dodatkowe informacje, być może będą pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/srodki-do-dezynfekcji-i-mycia-rak
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-srodki-dezynfekcyjne-i-myjace-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/blog/pandemia-koronawirusa-jak-spowolnic-rozprzestrzenianie-sie-sars-cov-2
https://www.gdziepolek.pl/blog/wiecej-lekow-zagrozonych-brakiem-dostepnosci-z-powodu-koronawirusa
https://www.gdziepolek.pl/blog/ustawa-koronawirusowa-co-oznacza-dla-polakow
https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/srodki-do-dezynfekcji-i-mycia-rak