myszkaszyszka (anonim, 5.173.255.)
około roku temu, Warszawa

Czy mam przerwać stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, jeśli przy 15. tabletce pojawiło się krwawienie?

Witam zaczęłam brać tabletki vibin ale nie pierwszego dnia miesiączki bo nie chciałam czekać do kolejnego okresu.....po 15 wziętych tabletkach dostałam okres, czy mam przyjmować dalej z tego opakowania żółte tabletki? A później białe placebo? Czy jak dostałam okres powinnam przyjmować teraz placebo?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Wika:

W ciągu pierwszych kilku miesięcy stosowania leku Vibin mogą występować nieregularne krwawienia i plamienia. Przy czym u Pani wystąpiło plamienie przy zażywanych tabletek placebo co oznacza, że mniej więcej w tym czasie powinny występować krwawienia z odstawienia. Jest to całkowicie prawidłowe:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82280/vibin-tabletki-powlekane/ulotka/204592

Wika (anonim, 83.29.165.)
około 10 dni temu

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin, i pierwszą tabletkę zastosowałam w pierwszy dzień plamienia , i jestem już przy 23 tabletce czyli białej i zaczynam plamic czy to jest normalne ?

około miesiąca temu

Do @Pb.:

Podczas pierwszych kilku miesięcy stosowania antykoncepcji mogą występować nieregularne krwawienia i plamienia. Zazwyczaj okres adaptacyjny trwa ok. 3 pierwszych cykli. W przypadku, gdy krwawienie nie ustępuje zaleca się konsultację z lekarzem.

Pb. (anonim, 5.172.236.)
około miesiąca temu

Witam. 17 lutego dostalam miesiączkę zazylam 1 tabletke madinette w dalszym ciągu mam miesiączkę. Zostały mi 2 tabletki w listku. Powinnam rozpocząć 7 dniowa przerwę i spodziewać się kolejnej miesiaczki. Problem w tym ze ja nadal ja mam. Umowilam sie prywatnie do ginekologa w celu badania i konsultacji. Dodam że po raz pierwszy zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Nigdy wcześniej nie zażywałam. Czy to coś nie pokojacego ? Wizyta w poniedziałek.

około 2 miesięcy temu

Do @Inka

Jeżeli rozpocznie Pani stosowanie tabletek Vibin w pierwszym dniu miesiączki to ma Pani zapewnioną ochronę antykoncepcyjną od pierwszej tabletki. Dopuszcza się możliwość rozpoczęcia stosowania tabletek w 2.-5. dniu cyklu, ale wtedy przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną.
Stosowanie tabletek rozpoczyna się od tabletek aktywnych (żołtych) przez kolejne 21 dni. Następnie należy zażyć tabletki placebo (białe) przez kolejne 7 dni i rozpocząć nowe opakowanie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82280/vibin-tabletki-powlekane

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna

Inka (anonim, 89.64.63.)
około 2 miesięcy temu

Witam troszkę się zamotałam. Zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne vibin. I teraz pytanie czy dobrze zrozumiałam lekarza. Zaczynam brać je w pierwszy dzień okresu tzn pierwszą tabletkę przyjmuje w pierwszy dzień okresu i zaczyna do żółtej tabetki

Do @Khk: Jeśli krwawienie śródcykliczne pojawia się po dłuższym okresie stosowania tabletek, to lekarz powinien zbadać przyczynę. Nie w każdym przypadku powodem są jakieś schorzenia dróg rodnych, ale ulotka zaleca konsultację w celu ich wykluczenia. Pani lekarka uznała, że wizyta będzie potrzebna, jeśli plamienie czy krwawienie ponownie się pojawi.

Khk (anonim, 46.186.97.)
około 3 miesięcy temu

Witam, a jak sa stosowane juz kolo roku ?trzeba się zgłosić do ginekologa ?pisalam do mojej Pani doktor i napisała mi ze czasami sie tak zdarza i ze jak sie to powtorzy to zmienimy tabletki.

około 3 miesięcy temu

Do @Khk: krwawienia śródcykliczne mogą się pojawiać, zwłaszcza na początku stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli lek stosowany jest zgodnie z ulotką, nie ma powodu do niepokoju.

Khk (anonim, 46.186.97.)
około 3 miesięcy temu

Witam, biorę tabletki vibin mini po 10 tabletkach różowych dostalam okres którego nie powinno być który trwał 5 dni jak normalny okres brałam normalnie różowe tabletki . Czy ochrona przed ciąża jest czy nie ?

Do @Ssssss: Podczas stosowania tabletek Vibin mini krwawienia śródcykliczne (poza okresem stosowania białych tabletek) są normalne przez pierwszych kilka miesięcy. Jeśli stosuje Pani te tabletki już od trzech lata i nagle wystąpiło nieoczekiwane krwawienie, to zgodnie z dokumentacją leku, lekarz powinien zbadać przyczynę.

Sssss (anonim, 89.64.56.)
około 4 miesięcy temu

Ps. To 6 tabletka różowa z pierwszego rzędu .

Sssss (anonim, 89.64.56.)
około 4 miesięcy temu

Witam zarzywam tabletki Vibin Mini od 3 lat , jestem przy 6 tabletce czynnej różowej i wzięłam ją dziś później z jakieś 6h / 5h i dostalam okres choc tydzień temu mialam go gdyz łykałam tabletki białe plabeco .
Czy to jest normalne i dlaczego sie tak dzieje ?

około 4 miesięcy temu

Na podstawie podanych danych nie wiem kiedy dokładnie wypada Pani dzień po 7-dniowej przerwie. Zażywanie tabletek placebo, przerwa na krwawienie nie mogą przekraczać 7 dni. Może Pani skrócić ten czas, ale nie wolno go wydłużać.

Kkkkkk (anonim, 46.186.97.)
około 4 miesięcy temu

Zapomnialam wziasc 4 tabletki w ostatnim tyg mialam dostać okres z sobotę a dostalam we wtorek . Także juz mam przerwę 7 dniowa i następne opakowanie mam zacząć we wtorek czy w środę??

około 4 miesięcy temu

Do @Kkkkkk

Prawdopodobnie miała na myśli Pani tabletki Vibin. Tabletki Vibin zawierają 28 tabletek w opakowaniu, w tym 21 tabletek z substancją czynną i 7 tabletek placebo. Pomiędzy poszczególnymi opakowaniami nie stosuje się przerwy w przyjmowaniu tabletek.

Zasadniczym pytaniem jest, które tabletki Pani pominęła? "Przerwę" liczy Pani od dnia, w którym pominęła Pani pierwszą tabletkę.

W przypadku pominięcia 4 tabletek aktywnych w ostatnim trzecim tygodniu może Pani potraktować to jako czas przyjmowania tabletek placebo, w czasie których powinno wystąpić krwawienie z odstawienia.
Czas stosowania tabletek placebo nie może przekraczać 7 dni. Wtedy kolejne opakowanie powinna Pani rozpocząć w 8. dniu po zapomnieniu tabletki.

W przypadku pominięcia 4 tabletek placebo proszę je po prostu wyrzucić. Maksymalny czas stosowania tych tabletek powinien wynosić 7 dni. Wtedy kolejne opakowanie rozpoczyna Pani zgodnie z planem.

W przypadku niepokojących objawów i wątpliwości zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Kkkkkk (anonim, 46.186.97.)
około 4 miesięcy temu

Witam , biorę tabletki Viking zapomnialam wziasc 4 tabletek i dostalam wcześniej okres czy to już mam liczyć 7 dniowa przerwę i zacząć nowe opakowanie czy zacząć nowe opakowanie tak jak zaczynałam np.czwartek ??

Do @Xzxcc: podczas terapii produktem Vixpo nie występuje fizjologiczna miesiączka, ale krwawienie z odstawienia wywołane przerwą w dostarczaniu hormonów z zewnątrz. Nie można zatem odnosić długości okresu sprzed rozpoczęcia przyjmowania Vixpo do obecnego krwawienia. W niektórych przypadkach charakterystyka krwawień podczas doustnej antykoncepcji zmienia się - nie zawsze w sposób, który jest dla danej kobiety do zaakceptowania (np. krwawienia mogą być bardzo skąpe, lub przeciwnie - obfite i bolesne).

Przez pierwszych kilka miesięcy przyjmowania leku Vixpo mogą występować niespodziewane krwawienia (krwawienia poza okresem stosowania tabletek placebo). Załączam dodatkowy materiał:

Xzxcc (anonim, 91.192.145.)
około 5 miesięcy temu

Witam, biorę tabletki Vixpo od 3 miesięcy. Cały 1 miesiąc występowało krwawienie. W 2 miesiącu było okej, jednak w 3 miesiącu (teraz) okres zaczął mi się 8 a jest 14 i nadal występuje krwawienie. Dodam, ze moja miesiączka nigdy nie przekroczyła 5 dni. Co zrobić w takiej sytuacji?

około 5 miesięcy temu

W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z ginekologiem. Jeżeli krawienie śródcykliczne (w trakcie stosowania tabletek żółtych z hormonami) pojawi się po co najmniej kilku miesiącach stosowania leku, to przyczynę krwawienia powinien zbadać lekarz prowadzący.

Klata (anonim, 77.45.57.)
około 5 miesięcy temu

Witam, biorę tabletki Vines od 10 miesięcy, jestem teraz na 18 tabletce (żółta, aktywna) zauwazylam niepokojący objaw, czerwone upławy a także czerwony kolor na papierze, dodam ze tabletki zażywam o stałej porze, czy mam powody do obaw?

około 5 miesięcy temu

Zachęcam Panią do konsultacji z ginekologiem.

W ulotce preparatu Vibin zawarto informację, że jeżeli krawienie śródcykliczne (w trakcie trwania tabletek żółtych z hormonami) pojawi się po co najmniej kilku miesiącach stosowania leku to przyczynę krwawienia powinien zbadać lekarz prowadzący.

Ponadto jednym z często występujących działań niepożądanych, zgłaszanym przez mniej niż 1 na 10 pacjentek, są krwawienia śródcykliczne i zaburzenia miesiączkowania. Wystąpienie działań niepożądanych należy zgłaszać, ponieważ umożliwia to kontrolowanie działania leku w społeczeństwie. Jak to zrobić opisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Daga (anonim, 78.10.207.)
około 5 miesięcy temu

Witam
Mam pewien problem
Biorę już tabletki Vibin ponad 1 rok
Dziś (Piątek )biorę ostatnia tabletkę żółta
Jutro od ( soboty ) powinnam brać placebo i zawsze dostaje jakoś Wtorek /środa
Niestety już dziś dostałam okresu
Miała któraś coś takiego ?
Strasznie się denerwuje

około 7 miesięcy temu

Plamienia, nieregularne krwawienia na początku stosowania antykoncepcji są bardzo powszechnym objawem. Organizm potrzebuje kilku miesięcy na dostosowanie się do leku. W razie dalszych wątpliwości proszę oczywiście skontaktować się z lekarzem.

sonitka_2002 (anonim, 31.60.117.)
około 7 miesięcy temu

Witam, zaczęłam brać tabletki Vibin mini w pierwszy dzień okresu, na początku okres był obfity tak jak zawsze, lecz po 7 dniach się zmniejszył i mam lekkie plamienia. Czy przy stosowaniu tych tabletek jest to normalne? Mam skontaktować się z swoim lekarzem? Jest to normalne? Powinnam przerwać stosowanie tych tabletek?

Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek w 9. dniu cyklu, konieczne jest zabezpieczenie w postaci prezerwatywy w trakcie pierwszych siedmiu dni stosowaniu leku. Po tych dniach, jeśli przyjmuje Pani lek regularnie, jest Pani zabezpieczona i możliwość zajścia w ciążę jest znikoma.
Plamienie, które Pani zaobserwowała jest zupełnie normalne w pierwszych kilku cyklach stosowania tabletek i nie jest to efekt opóźnienia w rozpoczęciu terapii.
Proszę dalej kontynuować przyjmowanie tabletek, nie ostawiać leku.
Na ten moment nie ma już potrzeby stosowania dodatkowych, mechanicznych metod antykoncepcji.
W razie dalszych wątpliwości, może zawsze wykonać Pani kontrolny test ciążowy, który dostępny jest w aptece bez recepty.
Proszę jednak pamiętać, iż po 7. dniach regularnego przyjmowania tabletek, odpowiednie hamowanie osi podwzgórze-przysadka-jajniki następuje po 7 dniach ciągłego przyjmowania tabletek, dlatego po tygodniu regularnego stosowania tabletek, możliwość zajścia w ciażę jest już znikoma.

myszkaszyszka (anonim, 5.173.255.)
około roku temu

Ja zaczęłam po protu źle je przyjmować, co mam teraz zrobić? Pierwszy dzień miesiączki przypadł na 1 marca, miesiączka trwała 5 dni. Ja zaczęłam brać tabletki 9 marca. Po 7 dniach brania bo myślałam że jestem już chroniona był stosunek...oby nie skończyło się to ciąża (to był tylko jeden stosunek) dziś mamy 24 marca a ja mam bóle podbrzusza i trochę plamienia.....wiem to wszystko przez to że źle zaczęłam je brać, ale teraz dopiero to wiem. Co teraz brać dalej to samo opakowanie? Odstawić? Muszę się zabezpieczać przy stosunku? Kiedy już nie będę musiała się zabezpieczać? Proszę o pomoc

W trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie nie jest zwykłą miesiączką, tylko krwawieniem z odstawienia, które zazwyczaj pojawia się w trakcie brania tabletek placebo. Producent zaleca rozpoczęcie stosowania leku w pierwszym dniu cyklu (to znaczy w pierwszym dniu miesiączki). Jeżeli pacjentka zacznie przyjmować lek Vibin w pierwszym dniu menstruacji, jest natychmiast chroniona przed ciążą. Można też rozpocząć przyjmowanie leku w dniach 2-5 cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni. Rozpoczęcie stosowania leku w innym dniu cyklu, najprawdopodobniej nie będzie nas chroniło przed ciążą w trakcie stosowania pierwszego opakowania leku.

Żółte tabletki przyjmuje się przez pierwsze 21 dni, a następnie białe tabletki przez ostatnie 7 dni. Nowy blister należy rozpocząć od razu (21 żółtych tabletek, a następnie 7 białych tabletek). Nie ma więc tygodnia przerwy między dwoma blistrami.

Producent ostrzega także, że przez pierwsze kilka miesięcy przyjmowania leku Vibin można mieć nieoczekiwane krwawienia (krwawienia poza okresem stosowania białych tabletek). Jeżeli takie krwawienie trwa dłużej niż kilka miesięcy, lub jeżeli zaczyna się po kilku miesiącach, lekarz powinien zbadać przyczynę.

Reasumując, proszę zażywać tabletki zgodnie z kolejnością zaznaczoną na blistrze. Krwawienie jest najprawdopodobniej, tzw. krwawieniem śródcyklicznym, które może pojawić się na początku stosowania leku. W razie wątpliwości sugeruje kontakt telefoniczny z ginekologiem, który przepisał lek Vibin.

Vibin jest dwuskładnikowym lekiem antykoncepcyjnym, który zawiera drospirenon i etynyloestradiol. Załączam artykuł o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82280/vibin-tabletki-powlekane

Polecam nasze artykuły o antykoncepcji:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje