Basia (anonim, 91.226.229.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Jak

Stosuje Ezberitox N od dwóch tygodni ,czy mogę jeszcze brać Grobrinosin.Pojawily się u mnie objawy grypowe

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie wykazano interakcji pomiędzy składnikami leków Esberitox i Groprinosin. Brak więc przeciwwskazań do równoczesnego stosowania obu preparatów. Warto jednak zastanowić się nad zasadnością stosowania leku Groprinosin w tym przypadku.

Wskazania do stosowania leku Groprinosin obejemują zakażenia skóry i błon śluzowych wywołane wirusami opryszki, ospy wietrznej i półpaśca, inne zakażenia o etiologii wirusowej (np. podostre stwardniające zapalenie mózgu). Lek stosuje się także wspomagająco u osób o obniżonej odporności.

Grypa jest co prawda chorobą wirusową, ale w przypadku jej stwierdzenia rekomenduje się skuteczniejsze metody leczenia. U osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem grypy poleca się stosowanie leków przeciwgrypowych, hamujących rozprzestrzenianie się wirusa w organizmie, np. oseltamiviru, zawartego m.in. w preparatach Tamilu, Tamivil czy Ebilfumin (wszystkie dostępne wyłącznie z przepisu lekarza).

Poniżej znajdzie Pani link ze wspomnianymi preparatami:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/oseltamiwir

Objawów grypy nie wolno bagatelizować, ponieważ powikłania po niedoleczonej infekcji mogą w istotny sposób zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta.

W obecnej sytuacji każda osoba obserwująca u siebie objawy grypowe powinna niezwłocznie skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Z uwagi na fakt, że osobiste wizyty w przychodni należy ograniczyć do niezbędnego minimum, powinna Pani skorzystać z telefonicznej konsultacji z lekarzem. O tym, jak to zrobić pisaliśmy w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Zachęcam również do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-szybko-wyleczyc-grype
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/szczepienia-na-grype-dla-kogo-sa-przeznaczone