Igrek10 (anonim, 5.173.24.)
około 10 dni temu, Warszawa

Jak zachować się w momencie przejścia z terapii Insuliną Liprolog 100j/ml na Liprolog KwikPen 200j/ml?

Tata brał Liprolog 100 j. Pani doktor przepisała teraz Liprolog 200 j. KwikPen. Tata brał 6-8 J. Liprolog 200 j. Wszędzie pisze źeby po zmianie mocy Liprolog nie przeliczamy dawki tylko stosujemy jak poprzednio i Pani doktor też nic nie.mówiła o innym dawkowanie ale chcę siè upewnić.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z wytycznymi firmy Lilly, producenta insuliny Liprolog 200j./ml KwikPen:

1) Liprolog 200 jednostek/ml roztwór do wstrzykiwań może być wstrzykiwany WYŁĄCZNIE za pomocą wstrzykiwacza KwikPen, w którym jest dostarczony.

2) NIE WOLNO pobierać roztworu do wstrzykiwań Liprolog 200 jednostek/ml ze wstrzykiwacza do strzykawki insulinowej. Oznaczenia jednostek insuliny znajdujące się na strzykawce nie pozwalają na prawidłowe odmierzenie dawki.

4) Zawsze należy używać wskaźnika farki wstrzykiwacza Liprolog 200 jednostek/ml KwikPen do ustawiania pożądanej dawki. Liprolog 200 jednostek/ml KwikPen poda dokładnie taką dawkę jaka została ustawiona.

5) W przypadku przejścia z jednego stężenia leku Liprolog na inne, nie należy zmieniać dawkowania. Może to spowodować podanie zbyt małej lub zbyt dużej dawki i w konsekwencji doprowadzić do podwyższonego lub zbyt niskiego poziomu cukru we krwi.

6) Przed wstrzyknięciem dawki, należy sprawdzić ile jednostek jest nastawionych na wstrzykiwaczy Liprolog 200 jednostek/ml KwikPen.

Zgodnie z informacjami producenta, proszę za pomocą wskaźnika dawki znajdującego się na wstrzykiwaczu KwikPen, wybrać odpowiednią (przepisaną i stale stosowaną) ilość jednostek insuliny. W przypadku Pana/Pani taty 6-8 j. W razie złego samopoczucia, zbyt silnego bądź zbyt słabego działania leku, proszę skontaktować się z lekarzem.
Proszę, w razie niepokoju, dodatkowo częściej sprawdzać poziom cukru za pomocą glukometru i specjalnych pasków kompatybilnych z urządzeniem.

Załączam informację od producenta leku:
https://www.lilly.pl/pl/produkty/pdfs/liprolog_200-komunikat_dla_pacjentow.pdf

oraz ulotkę insuliny Liprolog:
https://www.lilly.pl/pl/produkty/pdfs/liprolog_200.pdf

Zachęcam również do lektury naszych artykułów związanych z tematem cukrzycy:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-rozni-sie-cukrzyca-typu-1-od-cukrzycy-typu-2
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-podac-glukagon-cukrzykowi,
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/ile-kosztuje-zycie-z-cukrzyca.