Basia (anonim, 31.2.21.)
około roku temu, Warszawa

Czy biorąc antybiotyk Klacid Uno mogę zażyć Mesopral na zgagę?

czy biorąc antybiotyk można brać mesooral na zgagę ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Esomeprazol - substancja czynna leku Mesopral - jest metabolizowany przez izoenzymy CYP2C19 i CYP3A4 w wątrobie. Jednoczesne podawanie esomeprazolu z lekiem hamującym CYP3A4, np. klarytromycyną - substancją czynną leku Klacid Uno - w dawce 500 mg dwa razy na dobę (Klacid Uno dawkowany jest raz dziennie) powodowało dwukrotne zwiększenie stężenia esopemprazolu we krwi.

Nie ma konieczności rutynowego dostosowania dawki leku w opisanych sytuacjach, jednak należy rozważyć to u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, u których wskazane jest długotrwałe leczenie.

Podsumowując, leki Mesopral i Klacid Uno można przyjmować razem tylko i wyłącznie wtedy, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/fakty-i-mity-o-antybiotykach
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antybiotyki

ania (anonim, 188.146.229.)
około 7 miesięcy temu

Czy mogę połączyć mesopral z klacid uno?

Wszystko zależy od tego, jaki antybiotyk Pani stosuje. Proszę o podanie jego nazwy oraz dawki, wtedy będę mogła powiedzieć, czy preparaty te nie wchodzą we wzajemne interakcje.