← powrót do głównej strony opinii i pytań

momo (anonim, 83.11.120.)

?????????????

Czy te zastępniki Subotexu Suboxonu działają tak skutecznie jak sam subotex albo suboxone czy są słabsze mieszkam za granicą po nowym roku wracam do Polski obecnie dostaje 8mg dawka dzienna subotexu słyszałem że są problemy z nabyciem tego lekarstwa. Gdzie pytać co robić

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za to pytanie.
Zarówno Subutex, jak i Suboxone są lekami stosowanymi w terapii uzależnień. Ich skład jednak nie jest identyczny, gdyż pierwszy z nich zawiera tylko buprenorfinę, natomiast drugi połączenie buprenorfiny z naloksonem.
W Polsce również występują tabletki podjęzykowe z taką samą substancją czynną, jak w przypadku leku Subutex oraz w takiej samej dawce - 8 mg, o nazwie Bunorfin (dostępny na receptę), które są zwykle łatwiej dostępne. W związku z tym, iż w zamienniku występuje ta sama dawka - skuteczność obu leków musi być porównywalna.
W Polsce można nabyć na receptę buprenorfinę także w innych postaciach leku, tj: systemy transdermalne (plastry) oraz roztwory do wstrzyknięć.
Niestety nie są to leki łatwo dostępne. Tak więc warto porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym (najlepiej w Ośrodku Terapii Uzależnień) na temat możliwości nabycia tego środka. W coraz większej liczbie miast szpitale wprowadzają programy leczenia uzależnień nie tylko metadonem, ale również właśnie buprenorfiną.
Czasem trudno dostępne leki przywożone są przez pacjentów z zagranicy. Należy pamiętać jednak, że nie dotyczy to produktów zawierających substancje odurzające, tak więc w przypadku wyżej wymienionych leków jest to niemożliwe.

Pozdrawiam serdecznie!

Ostatnio aktywni specjaliści:

Dina Dąbrowska
administrator
ostatni post około 14 godzin temu
Katarzyna Borkowska, mgr farm.
farmaceuta
ostatni post około 21 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Katarzyna Mądrzak, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Bartlomiej Owczarek
administrator
Marta Niemczyk
administrator

Ostatnie pytania:

Diprophos
Beata, około 10 godzin temu

?????
janek, wczoraj

Betahistinum 123 ratio 16mg
baaaaa, wczoraj

?????
janek, wczoraj

Protopic maść
Tadziulos, wczoraj

Metoject pen
Ela, około 2 dni temu

Solgar Na wlosy
Dorotea, około 2 dni temu

Gdzie dostanę szczepionkę TFX?
Alina, około 2 dni temu

Polstigminum lub zamienniki
Joanna Wrońska, około 2 dni temu

Szampon
Maja, około 4 dni temu