← powrót do głównej strony opinii i pytań

momo (anonim, 83.11.120.)

?????????????

Czy te zastępniki Subotexu Suboxonu działają tak skutecznie jak sam subotex albo suboxone czy są słabsze mieszkam za granicą po nowym roku wracam do Polski obecnie dostaje 8mg dawka dzienna subotexu słyszałem że są problemy z nabyciem tego lekarstwa. Gdzie pytać co robić

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za to pytanie.
Zarówno Subutex, jak i Suboxone są lekami stosowanymi w terapii uzależnień. Ich skład jednak nie jest identyczny, gdyż pierwszy z nich zawiera tylko buprenorfinę, natomiast drugi połączenie buprenorfiny z naloksonem.
W Polsce również występują tabletki podjęzykowe z taką samą substancją czynną, jak w przypadku leku Subutex oraz w takiej samej dawce - 8 mg, o nazwie Bunorfin (dostępny na receptę), które są zwykle łatwiej dostępne. W związku z tym, iż w zamienniku występuje ta sama dawka - skuteczność obu leków musi być porównywalna.
W Polsce można nabyć na receptę buprenorfinę także w innych postaciach leku, tj: systemy transdermalne (plastry) oraz roztwory do wstrzyknięć.
Niestety nie są to leki łatwo dostępne. Tak więc warto porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym (najlepiej w Ośrodku Terapii Uzależnień) na temat możliwości nabycia tego środka. W coraz większej liczbie miast szpitale wprowadzają programy leczenia uzależnień nie tylko metadonem, ale również właśnie buprenorfiną.
Czasem trudno dostępne leki przywożone są przez pacjentów z zagranicy. Należy pamiętać jednak, że nie dotyczy to produktów zawierających substancje odurzające, tak więc w przypadku wyżej wymienionych leków jest to niemożliwe.

Pozdrawiam serdecznie!

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Borkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 22 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Dina Dąbrowska
administrator
Maciej Jakubczyk
administrator
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
GdziePoLek.pl Admin
administrator
Katarzyna Mądrzak, mgr farm.
farmaceuta, redaktor

Ostatnie pytania:

Estazolam
Patriotka, wczoraj

hemorigen femina
marzena, wczoraj

szczepionka
ulla, wczoraj

Metmin
radzik, wczoraj

tabletki na padaczkę Phenytoinum wzf 100 mg
Beata, około 2 dni temu

Mysimba
Paula11, około 2 dni temu

pytanie
krzychu, około 2 dni temu

Rudotel
Liliana, około 2 dni temu

Brak keku
Olka , około 3 dni temu

Antybiotyk
Ewelina, około 3 dni temu