← powrót do głównej strony opinii i pytań

momo (anonim, 83.11.120.)

?????????????

Czy te zastępniki Subotexu Suboxonu działają tak skutecznie jak sam subotex albo suboxone czy są słabsze mieszkam za granicą po nowym roku wracam do Polski obecnie dostaje 8mg dawka dzienna subotexu słyszałem że są problemy z nabyciem tego lekarstwa. Gdzie pytać co robić

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za to pytanie.
Zarówno Subutex, jak i Suboxone są lekami stosowanymi w terapii uzależnień. Ich skład jednak nie jest identyczny, gdyż pierwszy z nich zawiera tylko buprenorfinę, natomiast drugi połączenie buprenorfiny z naloksonem.
W Polsce również występują tabletki podjęzykowe z taką samą substancją czynną, jak w przypadku leku Subutex oraz w takiej samej dawce - 8 mg, o nazwie Bunorfin (dostępny na receptę), które są zwykle łatwiej dostępne. W związku z tym, iż w zamienniku występuje ta sama dawka - skuteczność obu leków musi być porównywalna.
W Polsce można nabyć na receptę buprenorfinę także w innych postaciach leku, tj: systemy transdermalne (plastry) oraz roztwory do wstrzyknięć.
Niestety nie są to leki łatwo dostępne. Tak więc warto porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym (najlepiej w Ośrodku Terapii Uzależnień) na temat możliwości nabycia tego środka. W coraz większej liczbie miast szpitale wprowadzają programy leczenia uzależnień nie tylko metadonem, ale również właśnie buprenorfiną.
Czasem trudno dostępne leki przywożone są przez pacjentów z zagranicy. Należy pamiętać jednak, że nie dotyczy to produktów zawierających substancje odurzające, tak więc w przypadku wyżej wymienionych leków jest to niemożliwe.

Pozdrawiam serdecznie!

Ostatnio aktywni specjaliści:

Maciej Klimczyk
farmaceuta, redaktor
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 47 minut temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Katarzyna Mądrzak, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Dina Dąbrowska
administrator
Maciej Jakubczyk
administrator

Ostatnie pytania:

Brak zgodności ceny leku na stronie z jego faktyczną ceną
Ewa1980, około 5 godzin temu

Retrovir
Tela2211@op.pl, około 7 godzin temu

Tabletki
Katarzyna , około 11 godzin temu

Tabletki
Katarzyna , około 11 godzin temu

Chemia
Gregski, wczoraj

Leverette z alkoholem
Zofia, wczoraj

niewydolność żylna ,egzema żylaków i refluks żylaków
smutek, wczoraj

Zamiana leku na zastępczySaba
Saba, wczoraj

Vigrax
Sobiepan, około 2 dni temu

Alortia 100 + 5 szukam
nadcisnienie, około 2 dni temu