Tomasz (anonim, 188.29.165.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Skąd wziął się koronawirus - wydostał się z laboratorium czy zmutował z innego wirusa?

Czy wiecie Państwo skąd w ogóle wziął się koronawirus? Był w jakimś laboratorium? Czy po prostu zmutował się z jakiegoś innego wirusa, który krążył wcześniej?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

kująca wiśnia (anonim, 37.30.54.)
około 2 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Jojo (anonim, 185.152.123.)
około 18 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: wchodzi w obszary polityki, religii lub ideologii.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Graziella (anonim, 158.148.240.)
około miesiąca temu

To jest bardzo trudne pytanie.
Wiemy że e Chinach znajduje się słynne
loboratorium ,które zajmuje się badaniami broni biologiczej.Więc zadajmy proste pytanie

,.
Dlaczego Chiny nie wpuścili specjalistów z USA do zbadania sytulacji w laboratorium?
Po drugie dlaczego zataili informacje tak długo o Covid-19 narażając inne państwa?
Po trzecie dlaczego nie podano prawdy o zgonach i ilosci osób zarażonych?
Więc co mamy wierzyć Chinom?
Powiem więcej w swoim życiu już spotkałam się z kłamstwami nie ujawniania
prawdy .

W ostatnim czasie w temacie pochodzenia SARS-CoV-2 wypowiedział się Luc Montagnier, zdobywca Nagrody Nobla. W 2008 roku otrzymał ją w dziedzinie medycyny za odkrycie ludzkiego wirusa zespołu nabytego niedoboru odporności (HIV). Ten francuski naukowiec podzielił się opinią, że nowy koronawirus pochodzi z laboratorium, zawiera geny HIV i najprawdopodobniej jest efektem prób uzyskania szczepionki przeciwko AIDS.

Ta wypowiedź spotkała się jedna z dużą krytyką ze strony naukowców. Pomimo pewnego podobieństwa genomu koronawirusa i wirusa HIV zdecydowana większość badaczy podtrzymuje opinię, że SARS-CoV-2 jest efektem naturalnego procesu ewolucji.

Hhiusto (anonim, 185.55.65.)
około miesiąca temu

Dla mnie jest to po prostu broń biologicza którą Chiny stworzyły i albo impo prostu wydostała się z laboratorium lub ,,,zeby zrobić haos na Świecie i stać sie nr 1 na Swiecie gospodarczo ???

Gregoriańskim (anonim, 185.95.199.)
około 1 miesięcy temu

Pochodzeńie z hin według teorii przyńiosły zarazem nietoperze inne przećif ćiała

Uważa się, że nowy koronawirus, SARS-CoV-2 jest wirusem odzwierzęcym, podobnie jak zbliżone do niego niebezpieczne wirusy SARS i MERS, z którymi mieliśmy już do czynienia w przeszłości. Mógł on "przeskoczyć" w wyniku mutacji ze zwierząt na ludzi.

Podejrzanymi gatunkami są między innymi nietoperze, węże i łuskowiec (ssak, zwany także pangolinem). Ta teoria pasuje do doniesień, które wywodzą początek epidemii z targu dzikich zwierząt w Wuhan. To właśnie klienci i pracownicy takiego targu znaleźli się w pierwszej grupie osób, która trafiła co szpitala z objawami choroby nazywanej obecnie COVID-19.

Uczeni przypuszczają, że nowy koronawirus mógł powstać w wyniku połączenia wirusów bytujących w wężach i nietoperzach, w wyniku przetrzymywanie ich blisko siebie, tak jak miało to miejsce na targowisku w Wuhan. W przypadku nietoperzy zwraca się także uwagę, że w Chinach ostatnio zapanowała moda na jedzenie tych zwierząt, co mogło mieć wpływ na przedostanie się wirusa do organizmu człowieka.

Pojawiła się także hipoteza, że wirus mógł "wydostać się" z laboratorium. Wynika ona z faktu, że w Wuhan działa Krajowe Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego - ośrodek zapewniający najwyższy poziom ochrony biologicznej, dedykowany pracom nad najbardziej zjadliwymi patogenami. Jednak po dokładnym przebadaniu genomu wirusa SARS-CoV-2 naukowcy nie znaleźli śladów, aby wirus mógł zostać spreprarowany i wyrazili pogląd, że jest on wynikiem naturalnej mutacji.

Załączam nasze opracowania na temat koronawirusa, być może będą pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/blog/pandemia-koronawirusa-jak-spowolnic-rozprzestrzenianie-sie-sars-cov-2
https://www.gdziepolek.pl/blog/wiecej-lekow-zagrozonych-brakiem-dostepnosci-z-powodu-koronawirusa
https://www.gdziepolek.pl/blog/ustawa-koronawirusowa-co-oznacza-dla-polakow
https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac