Hanok (anonim, 31.0.44.)
około roku temu, Warszawa

Czy leki Invokana i Jardiance należą do tej samej grupy leków?

Witam serdecznie.
Do niedawna przyjmowałam lek invokana i miałam straszne problemy z układem moczowym, swędzenie miejsc intymnych i skóry, często piłam i jeszcze częściej chodziłam do WC. I stąd moje pytanie czy tabletki jardiance to ta sama grupa? Boję się skutków ubocznych.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Do @Robert:

Zachęcam do pilnej konsultacji z lekarzem z pomocy świątecznej, a także do zgłoszenia działań niepożądanych leku.

My, jako farmaceuci, nie możemy decydować za lekarza w sprawie kuracji. Diagnozowanie pacjentów przez internet byłoby nieprofesjonalne z naszej strony i wykraczające poza kompetencje.

Robert (anonim, 94.254.194.)
około miesiąca temu

Zawiesza mi się cukier i mam spadki cukru...te pieczenia głowy są i nie przeszły a do szpitala nie mogę się dostać i co ja mam robić ?

Zespół Mundipharma (anonim, 165.225.207.)
około miesiąca temu

Do @Robert:
Bardzo prosimy o kontakt z firmą Mundipharma Polska pod e-mail: drugsafety@mundipharma.pl aby uzupełnić zgłoszenie działania niepożadanego - będziemy zobowiązani. Tutaj dokonuje Pan wpisów anonimowo i nie mozemy się z Panem skontaktować inaczej niż poprosić o kontakt z nami.

Do @Robert: odpowiedzieliśmy już wielokrotnie na Pana identyczne wpisy:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/38126/invokana-czy-slusznie-mam-obawy
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/38122/invokana-boje-sie-brac-lek-invokana
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/38105/symglic-mnie-dalej-piecze-mocno-glowa-a-lekarze-mnie-lekcewaza
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/38111/invokana-czy-lek-invokana-jest-bezpieczny

Współczuję, że źle się Pan czuje i nie może Pan znaleźć oczekiwanego wsparcia ze strony lekarza. Jeśli jest Pan niezadowolony ze sposobu w jaki lekarz podchodzi do Pana problemu zdrowotnego - proszę kontaktować się z innym.

Jeśli chciałby Pan zgłosić działanie niepożądane - do czego zachęcam - to może Pan wybrać dowolną ze ścieżek opisanych w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Z Pana wcześniejszych wpisów jednak nie wynika, że dolegliwości wystąpiły po leku Invokana, ale że z powodu ich występowania obawia się Pan zażywać ten produkt leczniczy.

Ponownie informuję, iż farmaceuta może przekazać wszystkie możliwe informacje o leku, ale nie zastępuje lekarza i nie decyduje za niego, jaki lek pacjent powinien stosować jako najbezpieczniejszy i najwłaściwszy. Nie diagnozujemy także pacjentów i nie stawiamy rozpoznań przez internet.

Robert (anonim, 94.254.194.)
około miesiąca temu

A jak ja biorę invokana ? A mnie mocno głowa piecze ? I pieczenia mam w odbyciebo miałem kiedyś krwotok ? I co ja mam robić ?

W uzupełnieniu do poniższej odpowiedzi, w imieniu podmiotu odpowiedzialnego za lek Invokana, uprzejmie proszę o kontakt z firmą Mundipharma Polska Sp. z o.o. poprzez stronę internetową: http://mundipharma.pl/dzialania-niepozadane
lub telefonicznie: 22 866 87 12
Chodzi o ustalenie szczegółów i uzyskanie dalszych informacji od Pani dotyczących opisanego przez Panią działania niepożądanego (problemy z układem moczowym).

Wyjaśnienia, dlaczego monitorowanie i zgłaszanie działań niepożądanych leków, także przez indywidualnych pacjentów jest ważne z punktu bezpieczeństwa terapii znajdzie Pani w naszym opracowaniu:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Invokana zawiera kanagliflozynę, a Jardiance to lek z empagliflozyną. Oba leki należą do grupy tak zwanych flozyn - fachowo nazywanych inhibitorami SGLT-2. Należą do tej samej grupy terapeutycznej i ich podstawowy mechanizm działania jest identyczny.

Jeśli lekarz zaproponował zmianę leku na produkt podobny, pomimo wystąpienia działań niepożądanych, to być może uznał, że potencjalna korzyść w Pani przypadku może być znacząca i że warto spróbować takiej modyfikacji terapii.

Ze względu na fakt, że flozyny wywołują cukromocz, to opisane przez Panią działania niepożądane są częste. Jeśli przyjmuje Pani odpowiednią ilość płynów, to jedyne co jeszcze mogę podpowiedzieć, aby ustrzec się powikłań ginekologicznych to higiena okolic intymnych - dokładne usuwanie resztek moczu w których jest cukier, ponieważ może to sprzyjać infekcji. Załączam dodatkową wypowiedź dotyczącą podobnego problemu:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11618/jardiance-ile-plynow-nalezy-wypijac-stosujac-lek-jardiance
oraz opinię koleżanki w odpowiedzi na podobne pytanie:

Załączam także dodatkowe informacje o obu lekach:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/15113/jardiance-skutki-uboczne-stosowania-leku-jardiance
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38130/invokana-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38130/invokana-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38130/invokana-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38817/jardiance-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38817/jardiance-tabletki-powlekane
oraz nasze artykuły, które mogą być interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/ile-kosztuje-zycie-z-cukrzyca
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow