anonim (anonim, 31.2.49.)
około roku temu, Warszawa

Czy mogę stosować lek Trittico, który miałam zapisany, jeśli stosuję Dexilant 60 mg? Czy bezpieczniej będzie zastosować Valused?

czy jeżeli biorę dexilant 60 na zgagę to mogę brać na nerwy tritico 1,3 przez tydzień potem 1 zapisane miałam tritico kiedyś czy może bezpieczniej byłoby zażyć valused

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z uwagi na fakt, że zarówno Trittico CR jak i Dexilant są preparatami dostępnymi z przepisu lekarza (na receptę) to leki te mogą być stosowane jednocześnie tylko wtedy, kiedy zostały zlecone przez tego samego lekarza lub, gdy lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani, jakie leki pacjent przyjmuje i na jakie dodatkowe schorzenia cierpi.

Siła działania oraz skład leku Valused nie są w stanie dorównać mocy i efektowi terapeutycznemu leku Trittico.
Skoro lekarz zalecił Pani ten preparat, oznacza to, że środki dostępne bez recepty nie będą w Pani przypadku pomocne i nie będą dawać pożądanego efektu. Proszę zatem stosować się do zaleceń lekarza i informować go o wszystkich lekach, jakie Pani stosuje, także tych bez recepty.

Niestety, nie mam dostępu do historii Pani chorób, wyników badań i innych informacji na temat stanu Pani zdrowia, więc nie mogę podpowiedzieć, jakie leki są bezpieczne w Pani sytuacji zdrowotnej. Proszę w tej sprawie skontaktować się z lekarzem.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba