Antoni (anonim, 176.107.34.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę bezpiecznie stosować Digavar, jeśli przyjmuję leki na nadciśnienie?

Biore tabletki na nadcisnienie cz bezpiecznie stosowac digawar

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wszystko zależy od tego, jakie leki na nadciśnienie Pan stosuje. U niektórych pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (np. u pacjentów odwodnionych lub w podeszłym wieku), u których inhibitory konwertazy angiotensyny (ACEI) lub antagoniści receptora angiotensyny II (sartany) - leki na nadciśnienie - są przyjmowane jednocześnie z aceklofenakiem - substancją czynną leku Digavar, może wzrastać ryzyko ostrej niewydolności nerek, która jest zwykle odwracalna.

W przypadku leków moczopędnych może nastąpić zmniejszenie działania moczopędnego. Leki moczopędne mogą zwiększać ryzyko wystąpienia nefrotoksyczności aceklofenaku. Mimo, że nie wykazano, aby aceklofenak wpływał na kontrolę ciśnienia krwi, nie można wykluczyć interakcji z innymi lekami moczopędnymi. W przypadku jednoczesnego stosowania leków moczopędnych oszczędzających potas należy kontrolować stężenie potasu w surowicy.

Z uwagi na fakt, że zarówno leki na nadciśnienie jak i Digavar są preparatami dostępnymi z przepisu lekarza (na receptę) to leki te mogą być stosowane jednocześnie tylko wtedy, kiedy zostały zlecone przez tego samego lekarza lub, gdy lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani, jakie leki pacjent przyjmuje i na jakie dodatkowe schorzenia cierpi.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/problemy-z-sercem
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwbolowe
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac