Gonia (anonim, 85.222.13.)
około miesiąca temu, Warszawa

Który żel będzie lepszy Ibuprom Sport czy Metafen?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ibuprom Sport zawiera 50 mg ibuprofenu w 1 gramie żelu, podczas gdy Metafen 100 mg ibuprofenu w 1 gramie. Zatem, można oczekiwać, iż działanie przeciwbólowe leku Metafen żel będzie silniejsze.
Proszę jednak zwrócić uwagę, iż wchłanianie ibuprofenu przez skórę jest niewielkie - Wchłanianie ibuprofenu po miejscowym zastosowaniu na skórę stanowi około 5% dawki po podaniu doustnym.
Zatem, jeśli po aplikacji żelu ból w tym miejscu nadal będzie się utrzymywał, konieczne może okazać się również przyjęcie leków przeciwbólowych w formie tabletek doustnych.

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/produkty/48534/metafen-zel-forte-zel/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92513/ibuprom-sport-zel/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92513/ibuprom-sport-zel/zamienniki