Krystel (anonim, 81.205.126.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Ile papierosów mogę wypalić na początku terapii lekiem Recigar?

Ile mogę wypalić papierosow przez pierwsze dni

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Materiały producenta leku Recigar nie zawierają takich informacji - przypuszczam, że byłoby to niemożliwe do ustalenia, ze względu na to, że palacze mogą wypalać bardzo różne ilości papierosów w ciągu dnia przed rozpoczęciem kuracji, mogą także różnić się stopniem nasilenia głodu nikotynowego i reakcją na sam lek.

Założenie jest takie, że osoba paląca powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej piątego dnia po rozpoczęciu leczenia. Jeśli jest to niemożliwe, to kurację należy przerwać, można ją ponowić po upływie 2 do 3 miesięcy rozpocząć leczenie ponownie.

W mojej ocenie najlepiej od razu palić jak najmniej, a najlepiej wcale. Lek Recigar powinny przyjmować tylko osoby, które mają - jak jest to określone w ulotce - poważny zamiar odzwyczajenia się od palenia tytoniu. Oznacza to konieczność silnego postanowienia niepalenia papierosów, Recigar ma ten proces wspomagać poprzez ograniczenie potrzeby zapalenia (głodu nikotynowego). Przyjmowanie leku i kontynuacja palenia tytoniu może doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych nikotyny.

Załączam dodatkowe informacje o leku Recigar:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane/ulotka
oraz nasze materiały dotyczące odzwyczajania się od papierosów:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-rzucanie-palenia
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-skutecznie-rzucic-palenie