Dżulka (anonim, 5.173.146.)
około roku temu, Warszawa

Jak długo pacjent chory na grypę może zarażać inne osoby, jeśli przyjmuje Ebilfumin 75 mg?

Objawy grypy pojawiły mi sie w czwartek i od czwartku biorę Ebilfumin 75mg i czy jeszcze zarażam inne osoby do tej pory ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Okres wylęgania się grypy, czyli czas od zarażenia do wystąpienia objawów wynosi już od 1 do nawet 7 dni, przy czym przeciętnie ten czas wynosi 1-2 dni.

Okres zakaźności (czas przez który osoba może zarażać innych) u osoby dorosłej to już 1 dzień przed wystąpieniem objawów i do 3-7 dni po wystąpieniu objawów. Niektóre źródła podają jednak nawet do 10 dni.

Czas zakaźności jest dłuższy u dzieci, które mogą zarażać innych nawet kilka dni przed tym, zanim same zachorują oraz powyżej 10 dni po wystąpieniu symptomów grypy.

Chorzy, którzy cierpią na poważne zaburzenia układu odpornościowego mogą wydalać wirusa bardzo długo - nawet przez kilka tygodni lub miesięcy.

Chociaż mogłoby się wydawać na podstawie mechanizmu działania oseltamiwiru (składnika czynnego leku Ebilfumin), że powinien on ograniczać szerzenie się zarazka, to co najmniej jedno z badań do których dotarłam pokazało, że nie zmniejszył on liczby wtórnych przypadków grypy wśród osób z bezpośredniego kontaktu z chorym (np. domowników).

Przechorowanie grypy niestety nie chroni przed tą chorobą w przyszłości. Dlatego najskuteczniejszą metodą ochrony przed grypą są szczepienia ochronne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/szczepienia-na-grype-dla-kogo-sa-przeznaczone
Załączam dodatkowy materiał:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-szybko-wyleczyc-grype
oraz informacje o leku Ebilfumin:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki/ulotka