Rysi o (anonim, 79.175.219.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Który lek jest lepszy i bezpieczniejszy dla zdrowia: Vivardis czy Sildenafil?

Co lepsze wiawardis czy sildenafil który bezpieczniejszy dla zdrowia

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Przewaga jednego leku nad drugim, o ile można tak powiedzieć, zwykle wynika z dostosowania preparatu do stanu zdrowia pacjenta. Lekarz na podstawie znajomości pacjenta, a konkretnie wyników jego badań, współtowarzyszących chorób oraz przyjmowanych leków, określa, jaki lek w danym, konkretnym przypadku może być zastosowany, a jaki jest przeciwwskazany.

Należy pamiętać, iż przyjmowane przez nas preparaty nie są obojętne wobec innych naszych chorób oraz wpływają na interakcje z innymi stosowanymi preparatami, a także na wyniki naszych badań. Bez znajomości całokształtu pacjenta nie da się jednoznacznie i ogólnie powiedzieć, który lek powinno się wybrać.

Wskazane przez Pana preparaty - Vivardis oraz Sildenafil są dostępne z przepisu lekarza, dlatego farmaceuta nie jest osobą upoważnioną do wyboru tych leków dla pacjenta, głównie z uwagi na fakt, iż ma ograniczony dostęp do informacji o pacjencie oraz nie może samodzielnie leków tych przepisać.

Nie ma leków "gorszych" i "lepszych", mogą być ewentualnie leki gorzej lub lepiej dobrane, czasami też dzielą się na "nowsze" i "starsze" generacje, ale wbrew pozorom, czasami dla niektórych pacjentów preparaty dłużej obecne na rynku okazują się lepszym rozwiązaniem.

Zarówno Vivardis jak i Sildenafil, tak jak każdy produkt leczniczy, przed przekazaniem go na rynek do użytku pacjentów jest przebadany pod kątem skuteczności.

Odpowiadając na pytanie, czy lek jest bezpieczny, to również trudno się do tego jednoznacznie ustosunkować. Leki dostępne w sprzedaży są sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. Każdy lek - także Vivardis czy Sildenafil - może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Wszystkie one są wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/98389/viavardis-tabletki-powlekane/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/71039/sildenafil-actavis-tabletki-powlekane

Producent leku ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich możliwych objawach niepożądanych, jakie mogą mieć związek ze stosowaniem jego preparatu, ale nie oznacza to, że u każdego wszystkie one się pojawią.

Informacja dołączona do leku zawiera ważne informacje, które należy przeanalizować przed zastosowaniem leków Vivardis i Sildenafil. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pana historią choroby.

Viavardis zawiera wardenafil - substancję należącą do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Lek ten stosowany jest w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn, czyli stanu, w którym występują trudności w uzyskaniu lub utrzymaniu erekcji.

Substancja czynna zawarta w leku Sildenafil - sildenafil – wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu zwiększając napływ krwi do ciał jamistych prącia przez co umożliwia osiągnięcie i utrzymanie wzwodu

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/seks-i-zdrowie-intymne