Joanna (anonim, 37.47.4.)
około roku temu, Warszawa

Jaki termometr jest najlepszy do mierzenia temperatury w celu określenia dnia owulacji?

Jaki termometr jest najlepszy do mierzenia temperatury w celu określenia dnia owulacji?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W sprzedaży dostępne są specjalne termometry owulacyjne, o dużej dokładności pomiaru +/- 0,05-0,1°C (im większa precyzja - tym lepiej) w zakresie mniej więcej 35 - 38/39°C. Taki termometr będzie dużo bardziej odpowiedni niż zwykłe urządzenie do pomiaru temperatury ciała.

Termometr owulacyjny może być szklany (bezrtęciowy - np. Geratherm) lub elektroniczny. Termometry szklane są tańsze w zakupie, jednak w mojej ocenie dużo ciekawsze opcje oferują urządzenia elektroniczne.

Na ogół co najmniej oferują pamięć pomiarów i sygnalizują zakończenie pomiaru (np. Microlife MT 16C2). Te bardziej zaawansowane przeznaczone są do pomiaru zarówno w ustach, jak i w pochwie i mają możliwość przesyłania danych za pomocą Bluetooth z dodatkowo zintegrowaną aplikacją. Umożliwia to praktycznie automatyczne monitorowanie cyklu, a nawet prognozowanie dnia owulacji. Niektóre urządzenia mają dodatkowo atrakcyjny design, jeśli ma to dla Pani znaczenie. Może Pani przykładowo zapoznać się z opcjami, jakie oferują urządzenia takie jak Beurer OT30, Femometer czy tak zwany monitor płodności Persona.

Załączam dodatkowe opracowania, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jaki-termometr-wybrac
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wspomaganie-plodnosci
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/test-ciazowy