Bola (anonim, 31.0.80.)
około roku temu, Warszawa

Czy lek Bexon może zaszkodzić?

Czy lek bexon może mi zaszkodzić ,który dostałam od neurologa na kregoslup i czy prawda jest , że ma skutki uboczne . Lekarz który go przypisuje czy robi doświadczenie i czy osoba która go przyjmie nie będzie mieć problemów zdrowotnych.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Każdy lek może choć nie musi, może powodować działania niepożądane.

W przypadku leku Bexon, jak informuje producent, w przypadku gdy lek jest stosowany dłużej niż 6 miesięcy, może powodować neuropatie (stany chorobowe związane m.in. z uszkodzeniem lub zapalaniem nerwów). Ponadto mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, takie jak m.in. wysypka, duszność, obrzęki lub nawet wstrząs. Dodatkowo lek ten powodować może senność, zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, wymioty, trądzik, pocenie się, skurcze, pieczenie w miejscu wstrzyknięcia. Częstość ich występowania nie jest jednak znana.
Każdy organizm reaguje odmiennie, dlatego ciężko jest określić fakt, czy takie efekty u każdego pacjenta wystąpią.

Chciałabym również dodać, że działania niepożądane zaobserwowane po zastosowaniu leku, można zgłaszać. O tym gdzie i jak należy to zrobić, można przeczytać w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Zachęcam również do zapoznania się z odpowiedzią na pytanie dotyczące leku Bexon i działań niepożądanych związanych z jego zastosowaniem:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/9636/bexon-dlaczego-czestosc-dzialan-niepozadanych-po-leku-bexon-jest-nieznana

Bexon to preparat stosowany w leczeniu objawowej choroby neurologicznej z objawami niedoborów witamin B1, B6 i B12, których nie można uzupełnić korygując dietę. Dołączam ulotkę produktu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95241/bexon-iniekcja/ulotka

Polecam też lekturę poniższych artykułów, które mogą się okazać interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/witamina-b12
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/witamina-b12-czy-trzeba-ja-suplementowac
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-trzeba-suplementowac-witaminy-i-mineraly