Ania (anonim, 79.186.251.)
około roku temu, Warszawa

Jakie leki na ból kręgosłupa mogę zażyć, jeśli stosuję Propranolol?

Dzień dobry
Z przepisu lekarza biorę 2 razy dziennie propranolol w dawce 10 mg,od jakiegoś czasu boli mnie kręgosłup jaki lek można łączyć z propranololem ? Mam różne środki na kręgosłup od neurologa,ale kiedy zostały mi przepisane nie brałam jeszcze propranololu stąd nie wiem co mogę zażyć?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Podczas stosowania leków zawierających w składzie propranolol nie należy przyjmować leków hamujących syntezę prostaglandyn, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofenu, indometacyny, diklofenaku, ketoprofenu) oraz paracetamolu.

Z uwagi na fakt, że leki te są dostępne bez recepty, sytuacja taka wymaga konsultacji z lekarzem, który może według własnej praktyki zalecić któryś z wymienionych wyżej leków, np. paracetamol, który ma najmniejszy wpływ na hamowanie syntezy prostaglandyn lub inny lek przeciwbólowy, działający przez odmienny mechanizm, np. tramadol, dostępny wyłącznie z przepisu lekarza.
Nie polecam w tej sytuacji przyjmować na własną rękę leków przeciwbólowych, ponieważ najprawdopodobniej należą one do przeciwwskazanych grup.

Doraźnym rozwiązaniem, może być zastosowanie leków działających miejscowo, tj. maści lub żeli zawierających substancje przeciwzapalne i przeciwbólowe i stosowanie ich w najmniejszej koniecznej ilości. Należy wybierać te środki, które nie mają w składzie ibuprofenu i indometacyny, ponieważ te są najbardziej przeciwwskazane.

Może Pani zastosować środki do smarowania z diklofenakiem, np.
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/83797/voltaren-max-zel/apteki/w-warszawie
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/83797/voltaren-max-zel/ulotka

czy naproksenem, np.
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/51538/naproxen-hasco-zel/apteki/w-warszawie
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/51538/naproxen-hasco-zel/ulotka

Zależnie też od przyczyny bólu lekarz może zlecić dodatkowe preparaty witaminowe, które pozytywnie wpływają na stany zapalne, choroby zwyrodnieniowe tkanki nerwowej, narządów ruchu i stosowane są w zaburzeniach układu nerwowego spowodowanych niedoborem tych witamin, np. Neurovit, Milgamma, Urydynox.

Jednocześnie chciałabym podkreślić, iż nie należy stosować posiadanych już w domu leków na receptę, które zostały Pani po poprzednich terapiach bez uprzedniej konsultacji z lekarzem i ustalenia pochodzenia bólu. Nie tylko nie jest to racjonalne postępowanie, ale także niebezpieczne dla zdrowia.

Polecam także lekturę naszych artykułów:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwbolowe
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bol-miesni-i-stawow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba