Aga (anonim, 193.188.199.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić jeśli dziecko nie chce przyjmować leku Ebilfumin w postaci kapsułek?

Czy można podać ebilfumin dziecku 2 letniemu z mlekiem? Syn ma grype A nie chce tego przyjmować co robić?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Rozumiem, że ma Pani przepisany lek w dawce 30 mg w postaci kapsułek. Lek ten jest stosowany wyłącznie z przepisu lekarza. Decyzję o jego stosowaniu może podjąć wyłącznie lekarz.

Zgodnie z ulotką leku Ebifumin: "Dla pacjentów, którzy mają problemy z przyjmowaniem kapsułek, w tym dla małych dzieci może być dostępna płynna postać płynna leku. Jeśli pacjent potrzebuje leku w postaci płynnej, a nie jest ten lek dostępny, zawiesina doustna może zostać przygotowana z kapsułek leku Ebilfumin. Preferowany jest produkt przygotowany w aptece (...) Jeśli przygotowanie w aptece nie jest możliwe, pacjent może przygotować w zawiesinę leku Ebilfumin z dostępnych kapsułek".

Reasumując, proszę skonsultować się z lekarzem, który przepisał lek i zapytać czy może Pani zastosować się do instrukcji zawartej w ulotce, która dotyczy płynnego przygotowania leku z kapsułki. Instrukcja dokładnie opisuje jak otworzyć kapsułkę i jak dokładnie wymieszać zawartość ze słodkim pokarmem neutralizującym gorzki smak leku. Podane są dokładne ilości poszczególnych składników.

Załączam link do ulotki Ebilfumin 30 mg kapsułki z wyżej wymienioną instrukcją, która znajduje się na ostatnich stronach.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki/ulotka?docId=46130

Ebilfumin jest lekiem przeciwwirusowym zawierającym oseltamiwir.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki

Załączam artykuł na temat szczepionek na grypę:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/szczepienia-na-grype-dla-kogo-sa-przeznaczone