Marta88
około miesiąca temu, Warszawa

Czy w Polsce istnieje zamiennik leku Progynova w dawce 1 mg?

Dzień dobry, jestem po udanym transferze zarodka in vitro w Anglii, przypisano mi tam lek Progynova 1 mg estradiol valerate, czy w Polsce jest jakis odpowiednik w tej samej dawce i z ta sama substancja?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jedynym dostępnym preparatem zawierającym tą samą dawkę leku 1 mg, posiadającym tę samą substancję czynną, jednak w postaci estradiolu półwodnego (nie walerianianu), jest lek Estrofem Mite: https://www.gdziepolek.pl/produkty/27774/estrofem-mite-tabletki-powlekane/ulotka

O czym muszę jednak poinformować jest informacja podawana przez producentów wszelkich leków zawierających estradiol jako substancję czynną. W ulotkach i kartach charakterystyki produktów leczniczych informują, iż w przypadku zajścia w ciążę, stosowanie leku należy natychmiast przerwać i skonsultować się z lekarzem.

Niestety nie znam sposobów leczenia oraz farmakoterapii prowadzonych w Anglii. Zachęcałabym jednak do konsultacji z lekarzem w celu uzyskania informacji na temat zastosowania terapii zalecanym lekiem w obecnej sytuacji.

Polecam lekturę poniższych artykułów, które mogą się okazać interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wspomaganie-plodnosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow