Didi (anonim, 31.60.135.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można podać inne leki niż Prolutex, jeśli boli mnie po nim brzuch i mam zawroty głowy?

Czy można podać inne leki niż prolutex, bo boli mnie po nim brzuch i mam zawroty głowy.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli doświadcza Pani działań niepożądanych leku, to proszę zwrócić się do specjalisty, który zna Pani przypadek i wyniki badań, ponieważ jest to najbardziej kompetentna osoba, aby odpowiedzieć, czy można zastosować inny lek na tym etapie kuracji, na którym się Pani obecnie znajduje. Przypuszczam jednak, że jeśli w Pani przypadku występuje konieczność podawania dodatkowych dawek progesteronu, to zmiana leku na taki o zupełnie innym składzie może nie być możliwa.

Lek Prolutex zawiera progesteron - hormon naturalnie występujący u kobiet. Lek działa na błonę śluzową macicy i pomaga zajść w ciążę, ale także ją utrzymać. Preparat jest wykorzystywany u tych pacjentek, które potrzebują dodatkowych dawek progesteronu w przypadku wykorzystywania technik wspomaganego rozrodu, w szczególności jeśli zastosowanie progesteronu w postaci dopochwowej jest niemożliwe lub niewskazane. Można o tym przeczytać między innymi w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wspomaganie-plodnosci
Lekarz może wykorzystać działanie leku Prolutex także w innych jednostkach chorobowych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem u pacjentek, jeśli istnieje potrzeba uzupełnienia komponenty progesteronowej.

Podczas stosowana leku Prolutex może wystąpić często (u nie więcej niż 1 na 10 osób) ból brzucha, a niezbyt często (nie więcej niż u 1 na 100 osób) mogą pojawić się zawroty głowy.

Załączam informacje dotyczące konieczności zgłaszania działań niepożądanych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
dodatkowe informacje na temat leku Prolutex:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64404/prolutex-iniekcja/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64404/prolutex-iniekcja/ulotka