Ja Ga (anonim, 89.64.6.)
około roku temu, Warszawa

Czy problemy z sercem po zażyciu leku Trittico powinnam jak najszybciej zgłosić lekarzowi?

Choruje na nerwicę lękową .Rano bioręAsentrę100mg wieczorem Tritico cale 075 mg. .Zaraz po wzięciu Tritico skacze mi serce a cisnienie mam125/65/59 .Czy to może wskazywać na migotanie przedsionków i może dojść do zawału lub udaru mózgu. WIZYTE U PSYCHIATRY MAM ZA MIESIAC .CZY POWINNAM TO ZGLOSIC SZYBKO

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości w kwestii stosowanych leków, źle się Pani czuje i ma Pani obawy o swój stan zdrowia, powinna się Pani skontaktować ze swoim lekarzem i nie czekać na wizytę dopiero za miesiąc. Leczenie pani choroby powinno być stale monitorowane, zwłaszcza, że odczuwa Pani dolegliwości po stosowanym preparacie leczniczym.

Wśród działań niepożądanych leku Trittico można znaleźć między innymi tachykardię (przyspieszony rytm serca powyżej 100 uderzeń na sekundę), niemiarowość pracy serca ale także bradykardię, nadciśnienie i hipotonię ortostatyczną. Nie wiadomo jak często zdarzają się te objawy niepożądane zwłaszcza, że towarzyszą one często osobom z nieleczoną depresją.

Żeby zdiagnozować arytmie należy przede wszystkim wykonać EKG. Bez wizyty u lekarza nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy coś złego dzieje się z naszym sercem. Jeżeli zaś chodzi o migotanie przedsionków, to często nie daje ono żadnych objawów. Niektórzy pacjenci skarżą się na uczucie duszności, kołatanie serca, zawroty głowy czy dzwonienie w uszach. Są to bardzo niespecyficzne objawy, które mogą ale nie muszą świadczyć o problemach z sercem.

Reasumując proszę skontaktować się ze swoim lekarzem i opisać mu swoje objawy. Lekarz znając swojego pacjenta będzie mu w stanie najlepiej pomóc.
Dodatkowo zażywa Pani lek Asentra, który zawiera sertralinę. Substancja ta też często może powodować dolegliwości związane z kołataniem serca, a zażywana łącznie z lekiem Trittico może nasilać niektóre dolegliwości. Dlatego tak ważne jest aby lekarz mógł jak najczęściej mieć okazję sprawdzać Pani stan zdrowia.

Zachęcam do pogłębienia wiedzy na tematy zdrowia i działań niepożądanych leków.
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow